Informacje31 maja, 07:15,

Piłkarska A-Klasa: Zorza wygrywa i jest nadal liderem

W sobotę i niedzielę, 29 i 30 maja 2021 r. rozgrywano mecze 20 kolejki piłkarskiej A-Klasy

Lider tabeli - Zorza Szczawin - nie zawiódł i pewnie wygrał, co przybliża drużynę z powiatu gostynińskiego do awansu do Ligi Okręgowej.

Relacja ze strony klubu:

"Pokonujemy Polonię Radzanowo na ich obiekcie 3:0(1:0)
Początek meczu to trochę chaosu i dużo niedokładnych zagrań po obu stronach. Gospodarze jako pierwsi mogą otworzyć wynik, za chwilę my odpowiadamy składną akcją. Mecz toczy się od bramki do bramki. Strzelamy nawet dwa gole jednak przy pierwszej okazji nasz kapitan Paweł Machała był na pozycji spalonej, a w drugiej zdaniem sędziego Michał Maciak przyjął sobie ręką zanim pokonał bramkarza gospodarzy. W 33 minucie po wybitym rzucie różnym, strzałem z pierwszej piłki na 30 metrze boiska popisuje się nasz lewy obrońca Grzegorz Morawski , a piłka ląduje za kołnierzem bramkarza.
Radzanowo jeszcze groźnie atakuje, lecz bardzo dobrze i skutecznie gramy w obronie , również Stasiak spisuje się świetnie
miedzy słupkami . Kończymy pierwsza połowę z wynikiem 1:0 dla Nas

W drugiej połowie po rozmowach z trenerem i ustaleniu odpowiedniej taktyki nie dopuszczamy już do groźnych sytuacji jakie kreowali sobie skrzydłowi Polonii. Dobra gra owocuje i po strzale kolegi w 75min bramkę dobijając z najbliższej odległości zdobył Paweł Machała . Wyprowadzamy jeszcze kilka groźnych akcji po których w 80 minucie uruchomiony prostopadłym podaniem Dawid Lemański strzela na 3:0. Zamykając tym samym wynik spotkania !
Resztę meczu dogrywamy spokojnie kontrolując przebieg zdarzeń i schodzimy zwycięsko z placu gry !!!

To kolejny, milowy krok do Awansu naszej ekipy do Okręgówki. Brawo Panowie za walkę i ogień na boisku !  Dalej po swoje!"

Skład: Ł.Stasiak, M.Matusiak, D.Matusiak,D.Lemański, G.Morawski, P.Machała,B.Kapturowski,J.Durka,A.Stepień,M.Maciak,K.Józwik.
Zagrali również: A.Sarzała , A.Matusiak, B.Markiewicz, R.Gromczewski,K.Pawlikowski
Ławka rezerwowa: H.Jankowski, M.Skierkowski,B.Adamczewski.
TRENER: Rafał Stebner

Za tydzień Zorza zagra na własnym stadionie z trzecim w tabeli Wichrem Cieszewo.

Trzeciej porażki z rzędu doznali piłkarze Błyskawicy Lucień. Tym razem zespół Waldemara Figurskiego przegrał na wyjeździe z wiceliderem - Spartą Mochowo 1:4. W tabeli Błyskawica zajmuje 7 miejsce z 24 punktami.

Sparta Mochowo - Błyskawica Lucień 4 : 1 (2 : 1)

Bramki: Adrian Śmiałkowski

Skład: Rafał Tąpkowski - Przemysław Warsicki, Bartosz Antczak, Mariusz Janiszewski, Dawid Osmałek, Kamil Surmak, Mariusz Surmak, Krystian Wieczorek(Kacper Zieliński), Dominik Rydzewski, Piotr Krysztofiak(Łukasz Kokosiński), Adrian Śmiałkowski

Trener: Waldemar Figurski