Informacje23 maja, 12:55,

Piłkarska A-klasa: Zorza po remisie nadal liderem, Duninów znów górą w derbach

Zorza Szczawin do końca walczyła o korzystny wynik

19 kolejka Płockiej A-Klasy rozgrywana w sobotę i niedzielę, 22 i 23 maja nie była udana dla drużyn z naszego powiatu.

Zorza Szczawin do końca walczyła o korzystny wynik i ostatecznie zremisowała 1:1 z GKS Góra. Szczawinianie z 34 punktami na pewno pozostaną liderem tabeli.

Relacja ze strony Zorzy Szczawin:

Emocje w Szczawinie dziś sięgnęły zenitu , zwłaszcza w końcówce spotkania. Mimo lekkich braków kadrowych spowodowanych kartkami, nieobecnościami oraz krótkiej ławce rezerwowych remisujemy z GKS Góra 1:1  Braki kadrowe w podstawie dały się trochę we znaki i wynik który osiągnęliśmy traktujemy jak zwycięstwo !!! Trzeba to z czystym sumieniem przyznać, mecz zdecydowanie można zaliczyć do grona ciężkich. Mimo iż zdecydowanie przeważaliśmy na placu gry nad zawodnikami z Góry , skuteczność podopiecznych trenera Rafała Stebnera, mimo wielu prób pozostawiała wiele do życzenia.

W pierwszej połowie stworzyliśmy sobie parę dogodnych sytuacji do strzelenia bramki , jednak ciągle brakowało czegoś. Pierwsza połowa zakończona sprawiedliwym remisem 0:0 .

W drugą część spotkania weszliśmy bardzo optymistycznie , jednak ... To my pierwsi tracimy bramkę po stałym fragmencie gry , zupełnie w nieoczekiwany sposób. Sytuacja na boisku stała się nerwowa, za wszelką cenę dążylismy do zdobycia bramki wyrównującej . Kolejne akcje , to jak bicie głową w mur . Zawodnicy Góry praktycznie przez 30 minut byli zamknięci na swojej połowie, choć starali się kontratakować, to jednak my byliśmy drużyna zdecydowanie przeważająca.

Nasze Starania i liczne próby zdobycia choćby bramki wyrównującej przyniosły upragniony efekt dopiero w doliczonym czasie gry !!! Głową z rzutu rożnego bramkę zdobył Adrian Matusiak, który pojawił się na boisku zmieniając Bartka Kapturowskiego . Chwile później sędzia zakończył spotkanie .

Schodzimy z placu gry z wynikiem 1:1 , zdecydowanie traktujemy ten wynik jak zwycięstwo, mimo iż to zaledwie 1pkt . Ekipa GKS Góra to bardzo solidna drużyna tej rundy, trzeba przyznać, że jeszcze nie jednym przysporzy wielu problemów . W pełni może się okazać, że będzie to punkt na wagę Awansu w końcowym rozrachunku na koniec sezonu

Brawo Panowie za walkę do ostatniej minuty oraz oddane serducho na boisku !!! Walczymy dalej o swoje !!!

Zorza Szczawin – GKS Góra 1:1

bramki: 90+3' Adrian Matusiak – 70' Marek Wronka

M.Matusiak,K.Gronowski, D.Matusiak,G.Morawski, A.Stępień,R.Gromczewski,H.Jankowski, J Durka, P.Machała, M.Maciak, B.Kapturowski.

Zagrali również: A.Matusiak, B.Markiewicz, K.Pawlikowski, A.Sarzała, A.Józwik

Trener. Rafał Stebner

Druga z rzędu porażkę zanotowali piłkarze Błyskawicy Lucień. Podopieczni trenera Waldemara Figurskiego przegrali derbowe spotkanie z Wisłą Duninów 1:2. Mimo objęcia prowadzenia w drugiej połowie przez Dominika Rydzewskiego, niżej notowani piłkarze Wisły wyrównali po rzucie karnym i zdobyli zwycięskiego gola w ostatnich minutach meczu.Również w rundzie jesiennej Wisła Duninów nieoczekiwanie pokonała zespół z Lucienia.

Błyskawica w tabeli jest na 7 miejscu z 24 punktami.

Błyskawica Lucień – Wisła Duninów 2:1

bramki: 68' Dominik Rydzewski – 85' Rafał Rękawiecki, 87' Grzegorz Krzewicki

Błyskawica: 12 Rafał Tąpkowski - 1Krystian Wieczorek (56' Adrian Śmiałkowski) 5 Jacek Kokosiński 21 Kamil Surmak 13 Mateusz Jagodziński 3 Mariusz Janiszewski 7 Piotr Krysztofiak (79' Łukasz Kokosiński) 10 Przemysław Warsicki 18 Bartosz Antczak (81' Adrian Kieplin) 14 Dawid Osmałek 4 Dominik Rydzewski; trener: Waldemar Figurski