Informacje17 maja, 11:32,

A-Klasa: Zorza utrzymuje pozycję lidera, pierwsza porażka Błyskawicy Lucień

Ważne zwycięstwo Zorzy Szczawin Kościelny

W niedzielę, 16 maja 2021 r. swoje mecze w piłkarskiej A-Klasie rozgrywały drużyny z naszego powiatu.

Relacja ze strony Zorzy Szczawin:

W niedzielne przed południe udaliśmy się do Małej Wsi na spotkanie z miejscową Spójnią . Choć gospodarze zajmują ostatnie miejsce w tabeli mecz nie zaliczył się do grona łatwych i przyjemnych. Mimo, że po pierwszej połowie wyszliśmy na dwubramkowe prowadzenie. W 34 minucie spotkania debiutancką bramkę w naszych barwach zdobywa Bartek Kapturowski !  Kolejną w 38 minucie po uderzeniu z rzutu karnego dołożył Jarek Durka.

W drugiej połowie nadal próbujemy podwyższyć wynik spotkania,ale to gospodarze łapią wiatr w żagle po zdobyciu bramki z rzutu karnego w 65 minucie meczu. Końcówka spotkania, to dużo walki na boisku, skutkiem tego jest czerwona kartka w 80 minucie dla naszego bramkarza Łukasza Stasiaka. Próbował on zatrzymać wślizgiem trafiając w piłkę, następnie zawodnika Spójni w sytuacji sam na sam . Sędzia prowadzący zawody, uznał to za faul naszego bramkarza i bez wahania pokazał czerwoną kartkę. Ostatnie 10 minut podstawowego czasu gry,plus doliczony gramy w dziesiątkę. Mimo bardzo ciężkiej końcówki spotkania, walki o każdy centymetr boiska, odnosimy kolejne mega ważne zwycięstwo!  Z kompletem 33 punktów jesteśmy Liderem płockiej Klasy A.

Spójnia Mała Wieś - Zorza Szczawin Kościelny 1:2

Bramki :

Bartek Kapturowski 34'

Jarosław Durka 38'

Zorza: Ł. Stasiak , G.Morawski, D.Matusiak, A.Stepień, H.Jankowski M.Maciak, J.Durka, B.Kapturowski, A Józwik, K.Józwik D.Lemański

zagrali również: M.Matusiak A.Matusiak, B.Markiewicz

Ławka: R.Gromczewski K.Pawlikowski

Trener: Rafał Stebner

Pierwsza porażka piłkarzy Błyskawicy Lucień w rundzie wiosennej

Podopieczni trenera Waldemara Figurskiego zagrali bardzo słabe spotkanie w Cieszewie koło Drobina, przegrywając 1:2. W końcówce za sprawą Adriana Śmiałkowskiego lucienianie zdobyli kontaktowego gola i próbowali wyrównać, jednak ta sztuka się nie udała. Jedyny pozytyw meczu dla Błyskawicy to obroniony rzut karny przez Rafała Tąpkowskiego.

Wicher Cieszewo - Błyskawica Lucień 2 : 1 (2 : 0)

Bramki: Adrian Śmiałkowski

Skład: Rafał Tąpkowski - Przemysław Warsicki(Łukasz Kokosiński), Jacek Kokosiński, Mariusz Janiszewski, Krystian Wieczorek(Adam Kosiński), Kamil Surmak, Mateusz Marciniak, Bartosz Antczak, Krystian Wieczorek(Adrian Śmiałkowski), Mariusz Surmak(Kacper Zieliński), Jakub Tomczak(Dominik Rydzewski)

Trener: Waldemar Figurski