Popularny: 800 odsłonInformacje29 grudnia 2020, 07:16,

Sprzęt dla OSP

Sprzęt dla OSP

Ochronne ubrania strażackie i sprzęt na pewno poprawią ich bezpieczeństwo i usprawnią akcje ratownicze – podkreślił marszałek

W poniedziałek (28 grudnia br.) w budynku Starostwa Powiatowego w Gostyninie miało miejsce przekazanie kompletów ubrań ochronnych oraz agregatów prądotwórczych jednostkom OSP z naszego powiatu. ,Specjalistyczny sprzęt odebrały 4 jednostki OSP: z Lucienia, Białotarska, Helenowa i Miałkówka. Trafiły do nich ubrania specjalne, buty gumowe, rękawice strażackie oraz hełmy z latarką. Poza tym 6 jednostek OSP: Kazimierzów, Sanniki, Strzałki, Leśniewice, Helenów Słupski i Szkarada otrzymały po jednym agregacie prądotwórczym.

 – Samorząd Województwa Mazowieckiego już od 2006 r. wspiera jednostki OSP z naszego regionu w wypełnianiu ich trudnej i niezwykle odpowiedzialnej misji. Jako jedno z niewielu województw finansujemy lub współfinansujemy m.in. zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych, sprzętu ratowniczego oraz wyposażenia strażaków ochotników. Z dumą mogę powiedzieć, że od 2006 r. z budżetu Mazowsza przeznaczyliśmy na te cele, w różnej formie, blisko 119 mln zł. Tylko w tym roku przekazaliśmy już ponad 21 mln zł – podkreślił marszałek Adam Struzik. – Cieszę się, że mogliśmy wspomóc także 10 bardzo zasłużonych dla naszego regionu jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z powiatu gostynińskiego. Otrzymane dziś ochronne ubrania strażackie i sprzęt na pewno poprawią ich bezpieczeństwo i usprawnią akcje ratownicze – dodał marszałek.

autor/źródło: Urząd Marszałkowski w Warszawie

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie