Popularny: 900 odsłonInformacje26 kwietnia, 07:25,

Piłkarska A-Klasa: Zorza i Błyskawica rozpoczęły od zwycięstwa


W weekend 24-25 kwietnia 2021 r. po zimowej przerwie i obostrzeniach koronawirusowych do gry powróciła piłkarska Płocka A-Klasa z udziałem dwóch drużyn z naszego powiatu.

W 15 kolejce bardzo ważne zwycięstwo odniosła Zorza Szczawin. I choć drudzy w tabeli podopieczni trenera Piotra Gunerki byli faworytami i nie zawiedli, wygrali pewnie z ósmą w tabeli drużyną Mazovia Słubice 4:1, to jednak waga tego zwycięstwa zwiększyła się wobec niespodziewanej porażki lidera – Sparty Mochowo z Polonią Radzanowo.Stąd strata Szczawinian do pierwszej w tabeli drużyny z Mochowa zmniejszyła się do 4 punktów, oznacza to otwartą walkę przez całą rundę wiosenną o pierwsze miejsce i awans do Ligi Okręgowej .

Udany pierwszy mecz na ławce trenerskiej dla trenera Waldemara Figurskiego w Błyskawicy Lucień, która w niedziele pewnie wygrała ze Spójnią Mała Wieś 3:1.

Lucienianie z 17 punktami są na 6. miejscu.

Błyskawica Lucień - Spójnia Mała Wieś 3 : 1 (1 : 0)

Bramki: Kamil Surmak, Kacper Zieliński, Dominik Rydzewski

Skład: Adrian Śmiałkowski - Bartosz Antczak(Dominik Rydzewski), Jacek Kokosiński, Mariusz Janiszewski, Dominik Osmałek, Kamil Surmak, Krystian Wieczorek(Jakub Tomczak), Przemysław Warsicki, Mariusz Surmak(Adam Kosiński), Mateusz Marciniak(Kacper Zieliński), Piotr Krysztofiak (Kacper Martyniuk)

Trener: Waldemar Figurski

Mazovia Słubice – Zorza Szczawin 1:4

bramki: 2 x Dawid Lemański, Kamil Gronowski i Adrian Jóźwik

Zorza: 1 Łukasz Stasiak - Adrian Stępień (65' Adrian Jóźwik) Maciej Skierkowski Michał Maciak (86' Radosław Gromczewski) Paweł Machała Kamil Józwik Jarosław Durka Dominik Matusiak 15 Dawid Lemański (75' Adrian Matusiak) Kamil Gronowski 5 Hubert Jankowski (80' Kacper Pawlikowski); trener: Piotr Gunerka

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: Piotr Mrówka

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie