Popularny: 2000 odsłonInformacje25 kwietnia, 07:20,

Uczniowie SP nr 1 w roli brytyjskich celebrytów


Świetna inicjatywa gostynińskich nauczycielek Agnieszki Grusieckiej i Katarzyny Sosnowskiej

W SP nr 1 w Gostyninie odbył się Dzień Brytyjski. który miał na celu przede wszystkim zachęcenie do aktywnego uczenia się języka angielskiego oraz poszerzenie wiedzy z zakresu kultury Wielkiej Brytanii.



23 kwietnia przypada Dzień Św. Jerzego - patrona Anglii, w tym samym dniu urodził się sławny dramatopisarz William Shakespeare, wreszcie 21 kwietnia aktualnie panująca monarchini, królowa Elżbieta II obchodzi swoje 95 urodziny. Z tego powodu "Jedynka" tradycyjnie, jak co roku zorganizowała Dzień Brytyjski. 

Podczas spotkań zdalnych uczniowie kl. 4-8 poszerzali wiedzę z kultury brytyjskiej, uczestniczyli w quizach, odgadywali zagadki, oglądali nagrania anglojęzyczne. Głównym zajęć było przede wszystkim podnoszenie kompetencji uczniów w zakresie opanowania języka angielskiego w celach komunikacyjnych oraz motywowanie  do poszerzania i zainteresowania się nie tylko językiem angielskim uczonym w szkole, ale jakże ciekawą i bogatą kulturą  narodu brytyjskiego.

Zapraszamy do obejrzenia galerii sławnych brytyjskich celebrytów w charakteryzacji uczniów klas IV - VIII.

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: SP1 Gostynin

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

Izabela, 2 maja
Proszę zajrzeć na stronę szkoły. Pamiętali o każdej ważnej historycznie rocznicy. Czepialstwo nieświadomych mnie poraża
zyga, 26 kwietnia
Fajnie, że pamiętają o świętach i bohaterach angielskich, o kotach i innych śmiesznościach... A o patronie szkoły pamiętali, czy zegnali na pandemię? Odnosi się wrażenie, że wychowanie patriotyczne gostynińskiej młodzieży zupełnie nie interesuje ani dyrektorów, ani nauczycieli.....Kto ma więc uczyć dzieciaków i młodzież poszanowania historii i bohaterów, którzy życie oddali za naszą wolność......
Dodaj ogłoszenie