500 odsłonInformacje17 września 2023, 10:18,

Nie śpij bo cię przegłosują

Nie śpij bo cię przegłosują


Rozpoczynamy w Gostyninie akcję na rzecz zwiększenia frekwencji wyborczej i potrzebujemy Twojego wsparcia!Minęły 34 lata, a hasło „Nie śpij, bo cię przegłosują" z wyborów, które 4 czerwca 1989 roku zmieniły bieg historii Polski, a w konsekwencji również innych krajów oddzielonych od wolnego świata żelazną kurtyną, nic nie straciło na aktualności. Frekwencji w pełni wolnych i demokratycznych wyborach parlamentarnych nie udało nam się w Polsce pobić od ponad 100 lat ???? W 1919 roku wyniosła ponad 70 proc. W niektórych okręgach przekraczała nawet 90 proc., a w żadnym z nich nie spadła poniżej 60 proc. W 1989 roku głosowało niewiele ponad 62 proc. obywatelek i obywateli. Potem było już tylko gorzej.

Niech każdy cieszy się wolnością wyboru. Nie możemy przespać tego momentu, bo wybory to czas decyzji o kształcie państwa – od wartości po gospodarowanie pieniędzmi. Jak prześpimy, to inni wybiorą za nas. Każdy głos się liczy, bo wynik to suma indywidualnych wyborów.

Idea jest Ci bliska? Stosuj hasztagi:
#NieŚpijBoCięPrzegłosują
#NieŚpij
...i bądź widoczny w social mediach!

Przesłanie akcji dotrze do obywatelek i obywateli, tylko wówczas, gdy będzie miało swoje ambasadorki i swoich ambasadorów. Zaufanie, szacunek i sympatia, którymi jedni ludzie darzą innych mają wielką siłę sprawczą.

Dlatego prosimy o wsparcie akcji frekwencyjnej:

  • w prywatnych rozmowach
  • w mediach społecznościowych
  • podczas publicznych spotkań

Zajrzyj na stronę https://www.niespij.pl/  i przeczytaj więcej o akcji, pobierz plakaty, projekty naklejek i inne materiały.

Do włączenia się do akcji zapraszają członkowie stowarzyszenia Inicjatywa dla Gostynina.

autor/źródło: Redakcja gostynin.info

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie