Informacje23 czerwca, 11:38,

Bezzwrotne dotacje na kapitał obrotowy dla średnich przedsiębiorstw

Bezzwrotne dotacje na kapitał obrotowy dla średnich przedsiębiorstw

Udostępnij
Celem naboru jest wsparcie utrzymania działalności gospodarczej średniego przedsiębiorcy, który na skutek wystąpienia COVID-19, w dniu udzielenia pomocy znajduje się w trudnej sytuacji lub odnotował spadek obrotów o co najmniej 30% w dowolnym miesiącu po 1 lutego 2020 r. w porównaniu do poprzedniego miesiąca lub analogicznego miesiąca ubiegłego roku

"Ruszył nabór wniosków w ramach programu „Dotacje na kapitał obrotowy” realizowany przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Jest to bezzwrotne dofinansowanie dla średnich firm, które ucierpiały na skutek pandemii" - informujeCelem naboru jest wsparcie utrzymania działalności gospodarczej średniego przedsiębiorcy, który na skutek wystąpienia COVID-19, w dniu udzielenia pomocy znajduje się w trudnej sytuacji lub odnotował spadek obrotów o co najmniej 30% w dowolnym miesiącu po 1 lutego 2020 r. w porównaniu do poprzedniego miesiąca lub analogicznego miesiąca ubiegłego roku.

Na co możesz przeznaczyć dofinansowanie?

Otrzymane dofinansowanie firmy będą mogły przeznaczyć na koszty funkcjonowania przedsiębiorstwa oraz te związane z finansowaniem kapitału obrotowego, tj. opłacenie mediów, najem powierzchni, zakup towarów czy ubezpieczenie działalności.

Kto może otrzymać dofinansowanie?

Średnie przedsiębiorstwo, czyli podmiot który ma siedzibę lub oddział na terenie Polski, które zatrudnia mniej niż 250 pracowników, a jego roczny obrót nie przekracza 50 mln euro lub roczna suma bilansowa nie przekracza 43 mln euro.

Przedsiębiorca zainteresowany uzyskaniem wsparcia w ramach naboru, w celu przyporządkowania swojej działalności do kategorii średniego przedsiębiorstwa powinien ustalić, czy spełnia warunki do uznania prowadzonej przez siebie działalności w zakresie:
• kryterium zatrudnienia (liczba zatrudnianych pracowników),
• kryterium finansowego (wysokość obrotu oraz sumy bilansowej),
• powiązań łączących przedsiębiorcę z innymi podmiotami.

W ustalaniu statusu przedsiębiorstwa narzędziem pomocniczym jest Kwalifikator MŚP oraz dokumenty źródłowe definicji MŚP.

Uwaga: Wnioskodawca w ramach niniejszego naboru może złożyć jeden wniosek o dofinansowanie.

Terminy zgłoszeń

Wnioski można składać od 15 czerwca do 31 lipca br., lub do wyczerpania alokacji. O przyznaniu dofinansowania będzie decydować kolejność złożenia wniosku.

Link na stronę PARP

 

Bezzwrotne dotacje na kapitała obrotowy dla średnich przedsiębiorstw. Ruszył nabór wniosków w ramach programu „Dotacje...

Opublikowany przez Barbara Stępniak Wójt Gminy Szczawin Kościelny Wtorek, 23 czerwca 2020
autor/źródło: Wójt Gminy Szczawin Kościelny

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie