Informacje22 czerwca, 18:17,

Mój prąd - dotacja na fotowoltaikę

Mój prąd - dotacja na fotowoltaikę

Udostępnij
Dotacje obejmują inwestycje ukończone po 23 lipca 2019 r.

Dofinansowanie w ramach programu rządowego „Mój Prąd" na budowę domowych instalacji fotowoltaicznych o mocy od 2 do 10 kW., może wynieść do 50 proc. kosztów zakupu i montażu mikroinstalacji. Nie więcej niż 5 tysięcy złotych. Program „Mój Prąd" jest skierowany do osób fizycznych wytwarzających energię elektryczną na własne potrzeby.Dotacje obejmują inwestycje ukończone po 23 lipca 2019 r. Zainteresowani w pierwszej kolejności muszą kupić i zamontować mikroinstalację fotowoltaiczną, a następnie zakład energetyczny podłącza licznik dwukierunkowy.

Ponadto trzeba mieć podpisaną umowę dwustronną z dystrybutorem energii o przyłączeniu mikroinstalacji do sieci elektrycznej. Wnioski są przyjmowane przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wyłącznie w formie elektronicznej za pomocą profilu zaufanego lub e-dowodu.

Wniosek można złożyć poprzez stronęhttps://mojprad.gov.p1/ lub https://www.gov.pl/web/gov/skorzystaj -z-programu-moj -prad Nabór Wniosków trwa do 18 grudnia 2020 r, lub wyczerpania środków finansowych przeznaczonych na ten cel. 

Szczegółowych informacji o programie można uzyskać na stronie: https://mojprad.gov.p1/ 

autor/źródło: UG Szczawin Kościelny

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie