Popularny: 3300 odsłonInformacje22 maja 2019, 20:59,

Złoty medal dla tancerzy z UKS Pasja ze Szczawina Kościelnego


Ogromny sukces. Gratulujemy!

Taniec towarzyski w Szczawinie Kościelnym wciąż rozkwita. Wszystko to za sprawą podopiecznych UKS Pasja. Po raz kolejny powód do dumy dała Gminie Szczawin Kościelny niezawodna para Mikołaj Osmolak i Oliwia Kopeć.W minioną sobotę 18 maja 2019 roku odbył się w Ciechocinku Turniej Tańca Towarzyskiego o puchar Burmistrza Ciechocinka. Po raz kolejny młodzi tancerze sięgnęli po złoty medal zajmując 1 miejsce i pokonując pary z dużych miast takich jak:
  • Sierpc, Kwidzyń, Augustów, Bydgoszcz, Gdynia, Toruń, Pruszków.
   Warto dodać, że UKS Pasja Szczawin Kościelny jest jedynym w Polsce klubem Tańca Towarzyskiego z tak małej miejscowości, osiągającym tak duże sukcesy na arenie zarówno ogólnopolskiej jak i międzynarodowej.
 
   Mikołaj i Oliwia  swoją przygodę taneczną rozpoczęli 8 lat temu w Szczawinie Kościelnym. Przez 8 lat osiągnęli bardzo dużo dzięki ciężkim treningom i wielu wyrzeczeniom oraz ogromnemu wsparciu rodziców. Do ich największych sukcesów należą 1 miejsca w kilkudziesięciu ogólnopolskich i międzynarodowych turniejach tańca, w których brali udział. Są finalistami Mistrzostw Polski z ubiegłego roku w Wałbrzychu, gdzie znaleźli się w ścisłej czołówce Mistrzostw zajmując 5 miejsce  w Polskim rankingu najlepszych par Towarzyskiego Tańca Sportowego w Polsce. Za zajęcie tak wysokiego miejsca w Mistrzostwach para zdobyła klasę B - jest to najwyższa klasa taneczna do zdobycia w wieku 12-13 lat.
   UKS Pasja istnieje od 2011 roku i działa przy Gminnym Ośrodku Kultury w Szczawinie Kościelnym .
Trenerami dzieci są:
  • wieloletni tancerz posiadający najwyższą klasę taneczną S - założyciel  zaprzyjaźnionego z Pasją klubu  Tiger Team Łódź,
  • sędzia międzynarodowy Krzysztof Cisek,
  • wielokrotna Mistrzyni Polski posiadająca najwyższą klasę taneczną S -  Paulina Mrówczyńska, wychowanka Tiger Team Łódź.

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: UG Szczawin Kościelny

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

4wnuki, 23 maja 2019
Jesteśmy z Was bardzo dumni jako mieszkańcy Szczawina GRATULACJE ????
Dodaj ogłoszenie