Informacje10 marca, 09:35,

Zawartość kalorii w hamburgerze. Dane zasakakują

Zawartość kalorii w hamburgerze. Dane zasakakują

Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych

Sprawdziliśmy kaloryczność hamburgera. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w hamburgerze pochodzą w 17% z białka, 40% z węglowodanów i 43% z tłuszczy.Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu calories-info.com (link: Calories in Hamburger)

Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma hamburger lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w hamburgerze, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Hamburger - kalorie i wartości odżywcze

Hamburger zawiera 252 kcal na 100g.

Odpowiada to ok. 11% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera 100g hamburgerów można porównać do kalorii, które zawiera np. 4.5 jabłka, 3 szklanki coli, 2.5 plastry sera żółtego, 2 kromki chleba, 2 szklanki mleka, 13 łyżeczek cukru.

Aby spalić taką ilość kalorii potrzebujesz na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 36 minut, pływać przez 30 minut lub biegać przez 25 minut.

Czy hamburger tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Zawartość kalorii w hamburgerze jest średnia w porównaniu do innych produktów z kategorii produktów gotowych. Spożywanie hamburgera wydaje się być też średnim wyborem dla osób na diecie. Nie trudno znaleźć mniej tuczące produkty pośród produktów gotowych.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w hamburgerze?

Hamburgery zawierają 11 g białka na 100g.

Ile węglowodanów jest w hamburgerach?

Hamburgery zawierają 25 g węglowodanów na 100g.

Ile waży hamburger?

Jesteśmy w trakcie ważenia hamburgera. Zajrzyj do nas za kilka dni. Do tego czasu będziemy posługiwać się wartościami przyjętymi dla 100g hamburgera.

Ile błonnika jest w hamburgerach?

0 g błonnika - hamburgery nie zawierają błonnika.

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie