Popularny: 800 odsłonInformacje30 grudnia 2020, 07:40,

Wojewoda zamknął dyspozytornie karetek w Płocku i Ostrołęce


"To najgorszy moment na tego typu decyzje, jaki można sobie wyobrazić" - komentuje decyzje Wojewody Elżbieta Lanc Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego

Od wtorku (29 grudnia br.) zgłoszenia alarmowe zaprzestała przyjmować dyspozytornia pogotowia w Płocku. Decyzję o jej likwidacji podjął Konstanty Radziwiłł Wojewoda Mazowiecki. Dzień wcześniej zamknął również dyspozytornię w Ostrołęce."Dziś o 1.00 w nocy decyzją Wojewody Mazowieckiego wyłączona z działalności została dyspozytornia pogotowia w Płocku, wczoraj o 21.00 – w Ostrołęce. Od 1 stycznia tworzenie i prowadzenie dyspozytorni na Mazowszu przejmuje wojewoda. 

Z dotychczasowych pięciu pozostaną tylko trzy lokalizacje. Do likwidacji wyznaczone zostały dyspozytornie w Ostrołęce i Płocku, a ich zadania przejmą jednostki w Siedlcach i Radomiu. To najgorszy moment na tego typu decyzje, jaki można sobie wyobrazić. 

Na Mazowszu mamy mnóstwo zakażeń, a wygląda na to, że w innych regionach odstąpiono od tej rewolucji, a u nas nie. Do tego coraz częściej słyszymy w mediach, że nic nie jest gotowe. Dyspozytornie ma obsługiwać niedoświadczony personel. Mimo iż decyzja wojewody jest dla nas trudna do zrozumienia, w pełni współpracujemy ze służbami wojewody w celu zapewnienia maksimum bezpieczeństwa mieszkańcom i przekazania kompetencji w tak trudnej sytuacji" - informuje na swoim profilu społecznościowym Elżbieta Lanc Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego.

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: Redakcja Gostnyin.info / foto: FB Elżbieta Lanc

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

wiwi57, 4 stycznia
Proszę o telefon do tego Pana , człowiek INFERMO.
Dodaj ogłoszenie