Popularny: 1500 odsłonInformacje9 czerwca, 13:58,

Tymoteusz choruje na nowotwór złośliwy. Ruszyła zbiórka dla ucznia SP w Lucieniu

Tymoteusz choruje na nowotwór złośliwy. Ruszyła zbiórka dla ucznia SP w Lucieniu

Tymek Matuszewski, uczeń klasy IV Szkoły Podstawowej w Lucieniu choruje na złośliwy nowotwór szyszynki

Tymek Matuszewski, uczeń klasy IV Szkoły Podstawowej w Lucieniu choruje na złośliwy nowotwór szyszynki. Zachęcamy wszystkich do udziału w zbiórce pieniędzy na kosztowne leczenie. Wpłat można dokonywać bezpośrednio na subkonto fundacji (poniżej link) lub do specjalnych puszek u wychowawców klas w dniu 20 czerwca 2022 r. Zebrane pieniądze zostaną wpłacone na konto fundacji.Link do zbiórki: https://wolniodraka.pl/podopieczni/tymoteusz-matuszewski/

CEL ZBIÓRKI: koszty bieżącego leczenia, suplementacja, dojazdy do szpitala, zdrowe odżywianie

Tymoteusz jeszcze niedawno żył jak typowy i szczęśliwy 10 latek. Jego życie kręciło się wokół szkolnych przyjaźni, poznawania świata i rozwijania swoich pasji. Rodzice jednak zauważyli u małego Wojownika niepokojące objawy – chłopiec zachorował na moczówkę, odczuwał ciągłe pragnienie i nasilające się bóle głowy. Skarżył się także na podwójne widzenie. Wiedząc, że coś się dzieje, udali się na kontrolną wizytę do okulisty.

Z podwórka, szkoły i bliskości natury musiał przenieść się do szpitala, gdzie poddany został operacji mózgu i czekaniu na diagnozę. Finalnie u Tymoteusza stwierdzono złośliwy germinalny nowotwór szyszynki. Postawiona diagnoza była szokiem i obróciła dotychczasowy świat rodziny chłopca o 180 stopni.

Obecnie nasz dzielny Podopieczny jest w trakcie chemioterapii, a następnie czeka go radioterapia. Później okaże się czy konieczne będzie wdrożenie nierefundowanego leczenia. Na szczęście nasz Wojownik ma w sobie ogrom cierpliwości i siły. Dzięki temu bardzo dzielnie znosi kolejne etapy leczenia Tymek z ogromną nadzieją patrzy w przyszłość. Już cieszy się z perspektywy wyleczenia i planuje survivalowe kolonie na przyszłe wakacje oraz naukę jazdy na crossie.

Jednak nim to się stanie, czeka go bardzo trudna walka z silnym przeciwnikiem. Potrzeba 100 000 zł, z których rodzice naszego Wojownika będą mogli pokryć kosztowną suplementację, dojazdy do szpitala oraz specjalistyczną dietę dietę.
Zachęcamy do wsparcia naszego Podopiecznego w tej walce i dobrowolnych darowizn na jego konto. Wspólnymi siłami na pewno się uda!

autor/źródło: SP Lucień

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

Edyta, 9 czerwca
Rodzice Tymka, proszę zmieńcie fundację na np siepomaga....jest popularna, a przy tej trzeba podawać swoje dane....dużo osób przez to rezygnuje z wpłat. Proszę o nr Państwa konta, by troszkę wspomóc. Życzę zdrówka, wytrwałości i wszystkiego dobrego
Rodzice, 9 czerwca
W imieniu syna i nas wyrażamy ogromne podziękowania za wszelkie zaangażowanie w ratowanie zdrowia Tymka
Dodaj ogłoszenie