Popularny: 2400 odsłonInformacje23 sierpnia, 13:45,

Trwają poszukiwania Starosty Płockiego. Prokuratura wszczęła śledztwo. AKTUALIZACJA

Trwają poszukiwania Starosty Płockiego. Prokuratura wszczęła śledztwo. AKTUALIZACJA
foto: Fb Starostwo Powiatowe w Płocku

W rozmowie z portalplock.pl prokurator Marcin Policiewicz przedstawił wstępne ustalenia w sprawie niedzielnego wypadku

O godzinie 9:00 służby ratownicze wznowiły poszukiwania mężczyzny, który wczoraj (22 sierpnia br.) podczas wędkowania wypadł z łódki do Wisły. Jak informuje serwis e-wyszogrod.pl- Prokuratura Rejonowa w Płocku potwierdziła, że zaginionym mężczyzną jest Mariusz Bieniek - starosta płocki.Do zdarzenia doszło kilka minut przed godziną 18:00 na wysokości miejscowości Świniary (gm. Słubice). Z niewyjaśnionych dotąd przyczyn do wody wpadło trzech mężczyzn.

Do akcji ratowniczej zaginionych przystąpiło 40 strażaków, 6 łodzi ze specjalistycznym sonarem oraz nurkowie. "Dwóch z nich ocalało - jeden został uratowany przez osoby postronne, a drugi przez strażaków" - czytamy na stronie e-wyszogrod.pl. 

Po kilku godzinach poszukiwań, mając na względzie bezpieczeństwo ratowników, akcję poszukiwawczą trzeciego zaginionego - Mariusz Bieńka starosty płockiego zawieszono.

Akcja została wznowiona dzisiaj rano. Na miejsce przyjechał również zastępca prokuratora rejonowego Prokuratury Rejonowej w Płocku Marcin Policiewicz. Wszczęte śledztwo ma wyjaśnić okoliczności zdarzenia, które doprowadziły do wypadku.

AKTUALIZACJA - 23 sierpnia 2021 r. godz. 15:00

W rozmowie z portalplock.pl prokurator Marcin Policiewicz przedstawił wstępne ustalenia w sprawie niedzielnego wypadku. 

"Na ten moment wszystko wskazuje na nieszczęśliwy wypadek. To byli ludzie, którzy się znają, więc nie ma powodu żeby to kwestionować.  To kwestia dalszych ustaleń: czy włączony był silnik czy wiosłowali. Mężczyźni byli w stanie w nietrzeźwości [powyżej 0,25 promila - red.], więc to istotna kwestia. 

Co do kluczowego momentu wszystko wskazuje na nieszczęśliwy wypadek. Łódka miała wpłynąć na mieliznę, przewróciła się i w pewnym momencie starosta się oddalił. Towarzysze próbowali go ratować, jeden z panów za nim popłynął, ale też nie był w stanie go uratować." - powiedział płockiemu portalowi prokurator.

W dniu dzisiejszym zaplanowane jest przesłuchanie dwóch uratowanych mężczyzn. 

Pomimo prowadzonej akcji poszukiwawczej nie odnaleziono dotąd trzeciego zaginionego (stan na godzinę 14:00).

autor/źródło: Redakcja

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

ona, 23 sierpnia
"Bo pić o trzeba umić" PŁYWAC TEŻ
Dodaj ogłoszenie