1500 odsłonInformacje10 października 2025, 08:24, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunalne w Gostyninie Sp. z o.o.
STOP manipulacjom. Komunikat MPK
Udostępnij na Fb. To zainteresuje Twoich znajomych
Miejskie Przedsiębiorstwo Komunalne w Gostyninie Sp. z o.o. informuje, że w okresie od 16.12.2024r. do 5.06.2025r. odprowadzało oczyszczone ścieki z oczyszczalni Gostynin do rzeki Skrwy Lewej. Oczyszczalnia pracowała tak samo jak w okresie przed utratą pozwolenia wodnoprawnego.
Ścieki oczyszczane były w takim samym stopniu, jak w czasie, gdy oczyszczalnia posiadała pozwolenie wodnoprawne. Stanem zagrażającym katastrofą ekologiczną środowiska byłoby całkowite zamknięcie oczyszczalni ścieków, co spowodowałoby wpływ surowych ścieków do rzeki Skrwy Lewej.
Za uzyskanie pozwolenia wodnoprawnego odpowiedzialny był Wykonawca zadania pn. „Przebudowa i rozbudowa oczyszczalni ścieków w Gostyninie realizowana w formule zaprojektuj i wybuduj”.
autor/źródło: Miejskie Przedsiębiorstwo Komunalne w Gostyninie Sp. z o.o.
Tematy:MPK Gostynin
Podobało Ci się? Udostępnij!
Dodaj pierwszy komentarz
Nowe ogłoszenia


