Popularny: 1500 odsłonInformacje12 listopada 2019, 12:35,

Skażenie wody w gminie Szczawin Kościelny

Skażenie wody w gminie Szczawin Kościelny

Udostępnij 34
Kolejny problem z wodą w Szczawinie Kościelnym

Z powodu zanieczyszczenia mikrobiologicznego, w piątek (8 listopada br.) wodociąg publiczny w Suserzu (gm. Szczawin Kościelny) został awaryjnie przełączony na gminna stacje Uzdatniania Wody w Szczawinie Kościelnym - informuje gostyniński Sanepid.Wodociąg w Suserze zaopatruje w wode miejscowości: Suserz, Helenów Słupski, Holendry, Dobrów, Kamieniec, Kaźmierków, Mellerów, Witoldów, Pieryszew, Trębki, Wola Trębska, Helenów Trębski, Swoboda, Teodorów, Białka, Stefanów, Józefków, Krzymów, Modrzew, Lubieniek, Osowia, Tuliska, Budki Suserskie, Adamów, Slup, Janki, Chorążek, Golas, Luszczanów, Szczawin Borowy Kolonia, Waliszew, Sewerynów, Szczawinek. 

Komunikat Sanepidu

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gostyninie informuje, że z uwagi na stwierdzone w dniu 8.11.2019 r. zanieczyszczenie mikrobiologiczne wody z wodociągu publicznego Suserz, gm. Szczawin Kościelny, wodociąg został przez Gminę Szczawin Kościelny awaryjnie przełączony na zasilanie ze Stacji Uzdatniania Wody w Szczawinie Kościelnym. W dniu 13.11.2019 r. Gmina Szczawin Kościelny w ramach kontroli wewnętrznej dokona rekontrolnego poboru prób wody do badań mikrobiologicznych. Do czasu otrzymania wyników badań potwierdzających dobrą jakość zaleca się używanie wody do celów konsumpcyjnych oraz kąpieli noworodków i niemowląt wyłącznie po przegotowaniu. Woda może być wykorzystywana do celów socjalno-bytowych. 
Powyższy Komunikat obowiązuje do czasu odwołania. Informacje dotyczące jakości wody będą na bieżąco aktualizowane i umieszczane na stronie internetowej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gostyninie. 

autor/źródło: ralf

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie