Popularny: 1200 odsłonInformacje27 sierpnia 2020, 18:24,

Radni Powiatu Gostynińskiego nie chcą podziału Mazowsza


W trakcie czwartkowych (27 sierpnia br.) obrad radni dyskutowali na temat forsowanego przez obecny rząd pomysłu podziału Mazowsza

Większością głosów podczas ostatniej Sesji Rady Powiatu Gostynińskiego przyjęto uchwałę intencyjną w sprawie zachowania integralności Mazowsza. Głosowanie nie było jednomyślne.W trakcie czwartkowych (27 sierpnia br.) obrad radni dyskutowali na temat forsowanego przez obecny rząd pomysłu podziału Mazowsza.

"Czy nasze województwo, jeżeli by powstało, to jest gotowe na to, aby  ponieść skutki ekonomiczne? Jeżeli tworzymy drugą jednostkę, musimy zabezpieczyć środki na ubezpieczenie oraz na wynagrodzenia" -  zaznaczył Starosta Arkadiusz Boruszewski.

"Jest tutaj kilka osób, które tworzyły ten powiat. Wiedzą jak wyglądało tworzenie struktur powiatowych, z czym się borykali, do dzisiaj jakie są wspomnienia z tego okresu, jakie bolączki. Ale przeszliście to wszystko, chwała Wam za to. Nie psujmy tego. Czy to nie jest tak, że dziś Mazowsze, a jutro pod młotek pójdą powiaty, po to, aby ratować gospodarkę?" - dopytywał Starosta.

"Komisja Europejska widzi Polskę nie w 16 regionach, tylko w 17. Podział statystyczny obowiązuje od 1 stycznia 2018 roku i dokładnie wydziela Miasto Stołeczne Warszawa plus 9 powiatów i  nasz obszar. Tak nas widzi Unia Europejska przy podziale środków unijnych" - wyjaśnił radny Roman Augustyniak.

Za przyjęciem uchwały intencyjnej głosowało 7 radnych,1 radna się wstrzymała. Przeciwko głosowało 6 radnych PiS.

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: ralf

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

jato, 27 sierpnia 2020
ja tez niektorych radnych widzialem przed wyborami inaczej
toja, 27 sierpnia 2020
gdy plock zostanie stolica mazowsza wiecej zostanie dla mazowsza mniej dla w-wy
Dodaj ogłoszenie