3400 odsłonInformacje21 czerwca 2017, 15:21,

Przedwakacyjne pogadanki o bezpieczeństwie


Udostępnij na Fb. To zainteresuje Twoich znajomych


W ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą” gostynińscy policjanci odwiedzają szkoły, gdzie przypominają dzieciom o zachowaniu rozsądku i elementarnych zasad w trakcie wakacyjnego wypoczynku. Do uczestnictwa w spotkaniach funkcjonariusze zaprosili również strażaków i ratowników WOPR.



Po kilkumiesięcznej nauce nadchodzi najprzyjemniejszy czas dla uczniów – wakacje. W tym szczególnym okresie dzieci i młodzież nie mogą zapominać o zachowaniu rozsądku oraz zasadach bezpieczeństwa. Dlatego, jak co roku, gostynińscy policjanci tuż przed wakacjami uczestniczą w szkolnych spotkaniach przypominając uczniom o elementarnych zasadach bezpiecznego zachowania nad wodą.

Dzisiaj (21.06.) w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym oraz Szkole Podstawowej nr 1 w Gostyninie policjanci wraz zaproszonymi strażakami i ratownikami Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego zorganizowali pogadanki o bezpiecznym wypoczynku nad wodą. Uczniowie dowiedzieli się m.in. jakie są najczęstsze przyczyny utonięć, w jakich miejscach można się kąpać, a gdzie i kiedy nie wolno wchodzić do wody. Dodatkowo strażacy zaprezentowali metody udzielania pierwszej pomocy.

 

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: KPP Gostynin
Tematy:Wakacje

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie