Popularny: 600 odsłonInformacje31 marca, 20:47,

Powiat Radomski "rozbił bank" ponad 14,5 mln zł dotacji. Rząd PIS podzielił pieniądze w ramach RFIL

Powiat Radomski "rozbił bank" ponad 14,5 mln zł dotacji. Rząd PIS podzielił pieniądze w ramach RFIL

Rozbudowa i modernizacja SPZZOZ w Pionkach im. Lecha i Marii Kaczyńskich, ta inwestycja Powiatu Radomskiego uzyskała największe uznanie Premiera Mateusza Morawieckiego w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Rozbudowa i modernizacja SPZZOZ w Pionkach im. Lecha i Marii Kaczyńskich, ta inwestycja Powiatu Radomskiego uzyskała największe uznanie Premiera Mateusza Morawieckiego. Świadczy o tym najwyższa kwota dofinansowania przeznaczona na inwestycję w ramach kolejnego konkursu pn. Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych, dodatkowo Powiat Radomski dostał całą pulę o jaką wnioskował na tą inwestycję.Po raz kolejny trzeba przyznać, że środki w ramach tego programu w głównej mierze trafiły do samorządów kojarzonych z PIS. Przypomnijmy Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to program bezzwrotnego wsparcia dla samorządów, których przychody zostały uszczuplone przez pandemię. Pieniądze pochodzą z funduszu COVID-19.

Jak rząd PIS przyznawał dotacje w powiecie gostynińskim?

Mieszkańcy gminy Pacyna, Szczawin Kościelny, Gostynin oraz Miasta i Gminy Sanniki nie ujrzą ani złotówki z RFIL w ramach tego naboru, podobnie wygląda sytuacja z inwestycjami realizowanymi przez Powiat Gostyniński. 

Tylko miasto Gostynin z powiatu gostynińskiego otrzyma dofinansowanie, lecz tu trzeba przyznać w nie w pełnych kwotach o jakie wnioskowało. Powiat Radomski otrzymał 14 538 186,11 zł czyli 100 % wnioskowanej kwoty na rozbudowę i modernizację SPZZOZ w Pionkach im. Lecha i Marii Kaczyńskich. 

Miasto Gostynin otrzyma 3 000 000 złotych z wnioskowanych 4 672 280,73 zł na budowę dróg wraz ze zjazdami, skrzyżowaniami i kanalizacją deszczową przy ulicach: ks. Józefa Gerwatowskiego, gen. Marii Witek, Honorowych Dawców Krwi.  300 000 złotych, czyli 6,87 % z wnioskowanych 4 366 500,00 zł z RFIL Miasto Gostynin otrzyma na przebudowę części budynku po gimnazjum na potrzeby Miejskiej Biblioteki Publicznej.

autor/źródło: Redakcja gostynin.info

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie