Popularny: 900 odsłonInformacje30 maja, 18:46,

Polski Ład. Blisko 5 milionów złotych dofinansowania dla Powiatu Gostynińskiego na budowę sali gimnastycznej przy SOSW w Gostyninie

Polski Ład. Blisko 5 milionów złotych dofinansowania dla Powiatu Gostynińskiego na budowę sali gimnastycznej przy SOSW w Gostyninie

Znamy już wyniki drugiego naboru w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych

Łącznie samorządy powiatu gostynińskiego otrzymają ponad 56 mln zł bezzwrotnego dofinansowania.W ramach  drugiego naboru w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład Powiat Gostyniński na zadanie pn. "Budowa infrastruktury sportowej przy Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym im. Jana Pawła II w Gostyninie" otrzyma  4 950 000 zł dofinansowania.
Inwestycja obejmuje budowę sali sportowej wraz z niezbędną infrastrukturą.

"Marzenie o posiadaniu pełnowymiarowej sali gimnastycznej żyło z nami przez dziesięciolecia. Niestety było zbyt odważne, by mogło się zmaterializować. Aż nadszedł dla nas ten pamiętny dzień, czyli 30 maja 2022 r. kiedy coś niemożliwego stało się możliwe. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Pawła II w Gostyninie otrzymał fundusze na realizację projektu budowy sali gimnastycznej" - powiedziała Dyrektor SOSW im. Jana Pawła II w Gostyninie Joanna Łoska.

"Po wielu latach starań Specjalny Ośrodek Szkolno -Wychowawczy im. Jana Pawła II w Gostyninie zyska salę gimnastyczną. Budowa sali gimnastycznej dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami była jednym z moich priorytetów w poprzedniej i obecnej kadencji Rady Powiatu Gostynińskiego. Zapewnienie odpowiednich warunków edukacji i rozwoju uczniów o potrzebach specjalnych jest niezwykle ważne z punktu widzenia społecznego i my Radni musimy o tym pamiętać a także walczyć o prawa osób, które doświadczają wykluczenia oraz spotykają się na co dzień z utrudnieniami w dostępności do wszelkiego rodzaju usług i świadczeń" - stwierdziła Przewodnicząca Rady Powiatu Gostynińskiego Katarzyna Osowicz-Szewczyk.

"Z okna mojego miejsca pracy widzę z jakim zaangażowaniem Wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Jana Pawła II w Gostyninie grają w piłkę i ćwiczą na boisku. Podziwiam także zaangażowanie nauczycieli. Cieszę się że będą mogli ćwiczyć i bawić się w nowej sali gimnastycznej" - powiedział radny Powiatu Gostynińskiego Paweł Kiełbasa.

"Wyczekiwana, wymarzona dla wielu osób, o szczególnym znaczeniu inwestycja jaka przysłuży się społeczności szkolnej Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Jana Pawła II w Gostyninie. Cieszę się, że w tej kadencji mogliśmy rozpocząć jej realizację" - dodał radny Powiatu Gostynińskiego Roman Augustyniak.

Przebudowy dróg, modernizacje oświetlenia. Jakie inwestycje zrealizują gminy w powiecie gostynińskim?

Miasto Gostynin otrzyma dofinansowanie na dwie inwestycje, na "Przebudowę i modernizację infrastruktury drogowej w Gostyninie" - 1 352 892,12 zł dofinansowania oraz na "Modernizację Miejskiego Centrum Kultury w Gostyninie - 8 406 740,70 zł dofinansowania.

W drugim naborze Polskiego Ładu Gmina Wiejska Gostynina otrzyma 9 975 000,00 zł na "Przebudowę dróg gminnych na terenie Gminy Gostynin.

Na liście Polskiego Ładu znalazły się aż trzy dofinansowania inwestycji z terenu Gminy Szczawin Kościelny. W jego ramach zrealizowane będą: „Przebudowa drogi w miejscowości Józefków" - 1 425 000,00 zł dofinansowania, "Modernizacja oświetlenia drogowego na terenie Gminy Szczawin Kościelny" - 5 197 500,00 zł dofinansowania oraz "Przebudowa drogi gminnej Kaleń, Misiadla, Mościska" - 6 650 000,00 zł dofinansowania.

5 milionów złotych otrzyma Miasto i Gmina Sanniki. Za w/w kwotę dofinansowania tamtejszy samorząd wykona "Modernizacja dróg gminnych w miejscowościach: Działy, Lasek, Osmólsk, Sielce i Staropol".

Na dwa zadania inwestycyjne Gmina Pacyna otrzyma z Polskiego Ładu ponad 13 milionów złotych, na "Przebudowę dróg gminnych na terenie Gminy Pacyna" - 12 350 000,00 zł dofinansowania oraz "Połączenie wodociągów gminnych na terenie Gminy Pacyna" - 950 000,00 zł dofinansowania.

Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych ma na celu dofinansowanie projektów inwestycyjnych realizowanych przez gminy, powiaty i miasta lub ich związki w całej Polsce. Program realizowany jest poprzez promesy inwestycyjne udzielane przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Wysokość bezzwrotnego dofinansowania jest zależna od obszaru priorytetowego, w którym mieści się planowana inwestycja.
 

autor/źródło: Redakcja

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

Ano tak., 30 maja
Zawsze jest wiadomo,że ład jakiś być sobie musi.Szczególnie dotyczy to kiszenia kapusty,ponieważ ten ład tam być musi.Nikodem pozdrawia ten ład.
Dodaj ogłoszenie