Policjanci z wizytą w sierakowskiej szkole
Dzisiaj (28.09.) gostynińscy policjanci odwiedzili dzieci z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Sierakówku. W najmłodszych klasach omówiono podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze i w miejscu zamieszkania, a u starszych uczniów rozmawiano o odpowiedzialności karnej nieletnich.
W ramach programu „B&N, czyli B jak bezpieczny i N jak niechroniony” gostynińscy policjanci odwiedzili dzieci ze szkoły podstawowej w Sierakówku. Uczniowie klas 0-3 zaprezentowały bardzo wysoki poziom wiedzy w zakresie poruszania się po drodze. Ponadto przypomniano dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa w kontakcie z osobą obcą czy zwierzętami. Na zakończenie nie zabrakło pytań o codzienną służbę policjantów czy pamiątkowych zdjęć. Każdy uczeń otrzymał odblaskową opaskę, aby jego widoczność na drodze była jeszcze lepsza.
Natomiast w starszych klasach podstawowych i gimnazjum policjant rozmawiał z dziećmi o odpowiedzialności karnej nieletnich. Tłumaczył, że praktycznie każde negatywne zachowanie grozi niekiedy poważnymi konsekwencjami prawnymi. Dodatkowo, w ramach kampanii „Dopalacze kradną życie” funkcjonariusz omówił zagrożenia i skutki zażywania środków odurzających oraz tzw. „dopalaczy”.
„Alkohol i narkotyki” – akcja gostynińskich policjantów
"Alkohol i narkotyki" – to nazwa niedzielnych ogólnopolskich działań policyjnych. Również gostynińscy funkcjonariusze aktywnie włączyli się w ich prowadzenie na terenie naszego powiatu.
„Alkohol i narkotyki” to nazwa policyjnych działań ukierunkowanych na przeprowadzenie kontroli maksymalnej ilości kierowców i zatrzymanie tych, którzy kierują pojazdem pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.
Niedzielne (27.09.) działania gostynińskich policjantów pozwoliły na udaremnienie dalszej jazdy dwóm kierującym będącym pod działaniem alkoholu. Jeden z nich, 39-letni mieszkaniec gminy Gostynin, oprócz tego że miał 0,5 promila alkoholu w organizmie, dodatkowo kierował osobowym renault bez uprawnień, które zostały mu cofnięte w 2012 roku. Teraz grozi mu do 2 lat pobawienia wolności.
Takie działania mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych, w tym spowodowanych przez kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu i środków odurzających.
sierż.szt. Dorota Słomkowska
KPP w Gostyninie
Podobało Ci się? Udostępnij!



