Popularny: 1500 odsłonInformacje12 sierpnia, 09:40,

Podsumowanie programu ERASMUS+ w Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej- Curie w Gostyninie


W projekcie wzięło udział 15 uczniów, którzy w okresie od 18.07.2021r do 31.07.2021r podnosili swoje kwalifikacje zawodowe w Portugalii

W dniu 11 sierpnia 2021r w Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej- Curie w Gostyninie odbyło się spotkanie uczestników, którzy odbyli staż zawodowy zrealizowany w ramach projektu systemowego „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”.Uczniowie wraz z opiekunem Panią Wicedyrektor Jolantą Syska-Szymczak podsumowali uczestnictwo w programie, którego efektem były praktyki zagraniczne oraz wszystkie doświadczenia z nim związane.

W projekcie wzięło udział 15 uczniów, którzy w okresie od 18.07.2021r do 31.07.2021r podnosili swoje kwalifikacje zawodowe w Portugalii. Zajmowali się tam m.in. serwisowaniem sprzętu komputerowego, instalowaniem i uruchamianiem oprogramowań, eksploatacją sprzętu komputerowego i drukarki 3d oraz przyjmowaniem rezerwacji hotelowych, obsługą klientów i programów hotelowych, przygotowywaniem prezentacji i atrakcji turystycznych. Wyjazd ten umocnił młodych ludzi w przekonaniu, że wiedza zdobyta w dobrej szkole otwiera przed młodym człowiekiem nieograniczone możliwości. Pozwala znaleźć pracę marzeń i dać wewnętrzną satysfakcję z dobrze wykonywanych obowiązków.

Wszyscy uczniowie otrzymali od swoich pracodawców najwyższe noty i możliwość podjęcia pracy po zakończeniu nauki.

„Nauczyliśmy się znajdować rozwiązania w sytuacjach trudnych oraz odpowiedzialności za drugiego człowieka. Dziś jesteśmy bardziej otwarci i tolerancyjni wobec innych”- podkreślali zgodnie uczniowie. „Doświadczyliśmy ogromnej życzliwości i otwartości jako obcokrajowcy. Zaskoczyło nas to, że ludzie naprawdę potrafią być wobec siebie mili i szczerzy”. 

Praktyki zawodowe w Portugalii otworzyły uczniów na świat, dały poczucie własnej wartości i pewności siebie. Rozwinęły zdobytą wiedzę zawodową i rozwinęły umiejętności w komunikowaniu się, nie tylko w opanowanym języku angielskim, ale również w portugalskim i rosyjskim. Pozwoliły także odpocząć i zwiedzić ten przepiękny kraj.

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: Powiat Gostynin

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie