Informacje21 września, 07:06,

Piłkarska A-Klasa: Zorza jak Mazur wygrywa w ostatniej akcji, porażka Lucienia

Szczawinianie rzutem na taśmę zapewnili sobie zwycięstwo

W sobotę i niedzielę, 19 i 20 września 2021 r. rozgrywano 6 kolejkę Płockiej A-Klasy.

Tydzień temu oba nasze zespoły - Zorza Szczawin i Błyskawica Lucień, tym razem trzy punkty zainkasowała tylko Zorza i to w bardzo szczęśliwych okolicznościach. Podobnie jak Mazur Gostynin w ostatnim meczu z Amatorem Maszewo w ostatniej akcji meczu szczawinianie rzutem na taśmę zapewnili sobie zwycięstwo.

Relacja ze strony Zorzy:

W niedzielne popołudnie podejmowaliśmy na własnym obiekcie drużynę Zjednoczonych Bulkowo . Mecz z grona walecznych i ciężkich jak na beniaminka przystało.

Mimo bardzo okrojonego wyjściowego składu , brak aż 3 podstawowych stoperów w wyjściowej jedenastce, linia defensywna tego dnia to jedna wielka wyrwa . Pomimo tego trenerowi Stebnerowi udało się jakoś naszą obronę poskładać w całość.

W pierwszej połowie stwarzamy sobie parę dogodnych sytuacji do strzelenia bramki. Lecz zawodnicy z Bulkowa nękają nasza obronę licznymi kontrami. Lecz z każdej wychodzimy obronną ręką. Najważniejszą akcją pierwszej części spotkania był faul na naszym zawodniku w polu karnym. Sędzia zawodów dyktuje rzut karny dla Nas. Do piłki podchodzi Jarosław Durka, niestety przestrzela rzut karny . Piłka po jego uderzeniu trafia w słupek drużyny z Bulkowa. Schodzimy do szatni z remisem 0:0

Druga część spotkania to fatalne kilka minut dla Nas . Beniaminek z Bulkowa wychodzi zupełnie niespodziewanie na prowadzenie 0:1. W sytuacji sam na sam napastnik Zjednoczonych nie daje szans Stasiakowi i strzela pewnie po długim rogu

Trener Stebner dokonuje kilku zmian na placu pojawiają się Gronowski , Kapturowski i M.Matusiak . I to właśnie kilka minut później po składnej akcji Mateusz Matusiak doprowadza do wyrównania na 1:1 .

Kolejne minuty to przede wszystkim walka i nieustającą chęć zdobycia zwycięskiej bramki w naszych szeregach . Jednak mimo odważnej gry z przodu , zawodnicy Zjednoczonych kreują sobie 2 dogodne sytuację . W jednej Stasiak pewnie łapie piłkę i szybkim podaniem ręką wprowadza Jankowskiego do gry, w kolejnej zaś Michał Joński wślizgiem wybija piłkę z pod nóg napastnika z Bulkowa.

Zdecydowanie przeważamy na placu gry , swoje szanse mają Matusiak oraz Maciak lecz nic nie chce wpaść do siatki gości. Próbujemy za wszelką cenę strzelić bramkę dająca nam 3 punkty i iii... Udało się!!!

W ostatniej akcji meczu wyprowadzamy koronkową akcję. Kapturowski prostopadle do Durki w pole karne , a ten wykłada piłkę na 11 metr do której dopada nasz kapitan Paweł Machała cudownym strzałem przy słupku wyprowadza Nas na prowadzenie !  Kilka sekund potem sędzia kończy mecz !

Tym razem 3 pkt zostają w Szczawinie Kościelnym i powolutku pniemy się w górę w ligowej tabeli !!!

Brawo Panowie za walkę do końca! O to Chodzi, mistrzowie rodzą się w cierpieniach !

Zorza Szczawin 2:1 Zjednoczeni Bulkowo

bramki:

Skład: Stasiak Jóński, Jankowski, Gromczewski, Durka , Machała, Lewandowski, Maciak, Lemański, A.Matusiak, K.Józwik .

Zagrali : Kapturowski , D.Matusiak , M.Matusiak , Gronowski .

Ławka: F.Adamski , B.Markiewicz, K.Pawlikowski

Trener : R.Stebner

Wyjazdowy mecz z kolei przegrała Błyskawica Lucień. Przerwana została tym samym seria trzech z rzędu wygranych meczu bez straty gola.

W tabeli Błyskawica jest na 4. miejscu a Zorza na 6. Oba nasze zespoły mają po 9 punktów.

Polonia Radzanowo - Błyskawica Lucień 4 : 2 (1 : 1)

Bramki: Mariusz Surmak, Piotr Krysztofiak

Skład: Robert Ratajski - Sebastian Zieliński, Mariusz Janiszewski, Przemysław Warsicki(Adam Kosiński) Mateusz Marciniak(Mateusz Jagodziński), Kamil Surmak, Jakub Tomczak(Dominik Rydzewski) Krystian Wieczorek(Jakub Lipka), Mariusz Surmak, Piotr Krysztofiak

Trener: Waldemar Figurski

autor/źródło: Piotr Mrówka