700 odsłonInformacje30 sierpnia 2021, 07:56,

Piłkarska A-Klasa: Błyskawica i Zorza mają po trzy punkty

W ten i poprzedni weekend wystartował nowy sezon piłkarskiej A-Klasy.Za nami już dwie kolejki.

W 1 kolejce przegrała Błyskawica Lucień, jednak w sobotę, 28 sierpnia 2021 r. podopieczni trenera Waldemara Figurskiego zdobyli pierwsze punkty. Mimo braku ośmiu kluczowych zawodników, po bramce w drugiej połowie Bartosza Antczaka Błyskawica wygrała 1:0 z Orkanem Sochaczew.

21 sierpnia 2021 r.

GKS Góra - Błyskawica Lucień 3 : 2 (1 : 1)

Bramka: Łukasz Kaczmarek, Adrian Śmiałkowski

Kadra meczowa: Rafał Tąpkowski - Sebastian Zieliński, Mariusz Janiszewski, Przemysław Warsicki, Artur Jendrzejewski(Bartosz Antczak), Łukasz Kaczmarek(Jakub Tomczak), Jakub Lipka(Kamil Surmak), Mateusz Jagodziński, Dominik Rydzewski, Krystian Wieczorek(Mateusz Marciniak), Adrian Śmiałkowski

Trener: Waldemar Figurski

28 sierpnia 2021 r.

Błyskawica Lucień – Orkan Sochaczew 1 : 0 (0 : 0)

Bramka: Bartosz Antczak

Z kolei na odwrót w Szczawinie Kościelnym, Zorza wygrała pierwszy mecz a drugi przegrała. Relacja ze strony Zorzy:

W Sobotnie popołudnie naszym rywalem była drużyna Szopena Sanniki . Pewnie zwyciężamy 3:1 , choć mecz nie należał do łatwych i przyjemnych. Dużo walki w środku pola plus kilka niewykorzystanych sytuacji z jednej jak i drugiej strony. Jest jeszcze kilka mankamentów do poprawy , lecz mamy nadzieję że na treningach ulegną poprawie .

Pierwsze derby powiatu gostynińskiego za Nami z których wychodzimy zwycięsko!

Bramki w naszym zespole zdobyli dwie Michał Maciak oraz jedna dołożył nasz napastnik Mateusz Matusiak.

Brawo za walkę Panowie i oby tak dalej do końca sezonu !

Zorza Szczawin – Szopen Sanniki 3:1

bramki: 22' 80' Michał Maciak 89' Mateusz Matusiak

Skład : Stasiak - Stępień, K.Józwik, Skierkowski, Morawski, Machała, Lewandowski, Durka , Lemański, Maciak, A.Józwik

Zagrali: M.Matusiak, Jankowski, Kapturowski

Trener: Rafał Stebner

W Sobotnie popołudnie ulegamy w wyjazdowym spotkaniu Wiśle w Duninowie 1:0. Pomimo braku aż 4 podstawowych zawodników dzielnie walczymy od pierwszej do ostatniej minuty tego spotkania .

Pierwsze 20 minut to składne akcję w wykonaniu naszych skrzydłowych , oddajemy bardzo groźny, mocny strzał na bramkę gospodarzy w polu karnym , lecz świetna interwencja popisuje się bramkarz Wisły.

Bramka dla drużyny gospodarzy padła w pierwszej czesci spotkania. Fantastycznym strzałem z 25metrow w okienko popisał się pomocnik Wisły Jakub Grzela. Mimo kapitalnej interwencji Mateusza Matusiaka miedzy słupkami piłka po jego rękawicy jednak ląduje do siatki . Pierwsza połowa zakończona wynikiem 1:0 dla Duninowa.

W drugiej części meczu , bardzo motywujących słowach trenera Rafała Stebnera , zdecydowanie śmielej przystępujemy do gry . Nasze akcje stają się coraz groźniejsze jednak pech w tym dniu nie odpuszcza.

Po faulu na Kamilu Józwiaku druga żółta w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymuje pomocnik Wisły . Gra w osłabieniu przynosi nam kilka dobrych akcji , lecz szczęście było po stronie gospodarzy. W ostatnich minutach po naszych strzałach dwa razy piłkę z bramki wybijali obrońcy Wisły . Dobrze dysponowana obrona oraz bramkarz gospodarzy nie daja nam szans na doprowadzenie do remisu . W doliczonym czasie gry podcinany w polu karnym Adrian Matusiak pada na murawę boiska w Duninowie, lecz główny arbiter mecz nie dopatrzył się faulu na naszym zawodniku .

W ostatecznym rozrachunku przegrywamy z Wisłą 1:0

Podsumowując pech to mało powiedziane w naszym przypadku. Braki kadrowe dały o sobie znać , nasza gra nie była porywająca wciąż jest kilka rzeczy do poprawy oraz wypracowania tego wszystkiego na treningach !

Wisła Nowy Duninów – Zorza Szczawin 1:0

Skład: M. Matusiak , Morawski, Stępień, Pawlikowski, K.Józwik, Lewandowski, Gronowski, Durka, Jankowski, A.Józwik, M.Maciak

Zagrali: B.Markiewicz , A.Matusiak , M.Joński, B.Kapturowki.

Ławka: R.Gromczewski

Trener : Rafał Stebner

W tabeli A-Klasy prowadzi z 6 punktami Polonia Radzanowo, Zorza jest na trzecim a Błyskawica na czwartym miejscu.