Popularny: 7000 odsłonInformacje11 stycznia, 00:20,

Pierwszy kurs Intercity do Gostynina


Historyczna chwila

W niedzielę (10 stycznia br.) punktualnie o godzinie 22:44 na dworzec PKP w Gostyninie wjechał pierwszy pociąg Intercity relacji Katowice-Płock.Nowe połączenia

Od 10 stycznia 2021 roku dostęp do usług PKP Intercity zyskali mieszkańcy Płocka i Gostynina, przez który zaczął jeździć nowy pociąg TLK Chemik relacji Płock – Katowice, zapewniający możliwość dojazdu do Łodzi, Kutna, Częstochowy i Katowic. Z Płocka i Gostynina możliwe będą podróże także w innych relacjach, np. do Krakowa, dzięki możliwości dogodnej przesiadki na stacji Łódź Widzew do pociągu IC Kazimierz - informuje biuro prasowe PKP Intercity.

Wpływ epidemii na siatkę połączeń

Trwająca epidemia i związane z tym ograniczenia wprowadzane w sferze publicznej przyczyniają się do mniejszego zapotrzebowania na podróże koleją. W związku z tym PKP Intercity na podstawie prowadzonych na bieżąco analiz frekwencji w swoich pociągach może wprowadzać zmiany w siatce połączeń, dostosowując ofertę do aktualnego zainteresowania.

Kompleksowa informacja dla podróżnych

Bilety PKP Intercity dostępne są w kasach na terenie całego kraju, w Centrach Obsługi Klienta na głównych dworcach, w automatach biletowych, a także przez Internet na stronie intercity.pl lub za pośrednictwem aplikacji IC Mobile Navigator. Dokładne informacje na temat biletów i rozkładu jazdy przewoźnika pasażerowie uzyskają na stronie intercity.pl lub dzwoniąc pod nr 703 200 200 (opłata za minutę połączenia 1,29 zł brutto. Usługę świadczy PKP Intercity S.A.).

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: ralf / Biuro prasowe PKP Intercity
Tematy:intercity

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie