Popularny: 500 odsłonInformacje9 sierpnia, 11:40,

Pieczenie słodkości i wspólne zabawy

Dzieci świetnie wykazały się znajomością zasad czego nie powinno robić się w wakacje i jak powinny one przebiegać, aby były bezpieczne.


Udostępnij
W świetlicy w Trębkach wakacje trwają w najlepsze!


W ramach tego przygotowały wspólnie plakat informujący pt. „Bezpieczne wakacje”. Dzieci na świetlicy uwielbiają lepienie figurek z plasteliny, na co poświęcają dużo czasu.

Jak powszechnie wiadomo, na upalne dni, na orzeźwienie najlepsze są lody! Dlatego mali artyści chętnie przygotowali je... z kolorowego papieru.

Przeczytaj też: Już jest! Pierwszy w Gostyninie Gabinet Medycyny Kwantowej

Po wspólnych zajęciach plastycznych oraz pierwszych próbach kulinarnych dzieci bawiły się na świeżym powietrzu.

autor/źródło: ralf / UG Szczawin Kościelny

Napisz komentarz

Popularny: 800 odsłonInformacje9 sierpnia, 10:36,

Oznakowanie przy gostynińskich szkołach pod lupą policji

Oznakowanie przy gostynińskich szkołach pod lupą policji

Gostynińscy policjanci rozpoczynają lustrację dróg pod kątem prawidłowego oznakowania, głównie w rejonach placówek oświaty. Funkcjonariusze prowadzą kontrole w ramach zbliżającej się akcji „Bezpieczna droga do szkoły”, by dzieci i młodzież mogły bezpiecznie poruszać się po drodze przez kolejny rok szkolny.


Udostępnij 6
Kontrole wykonywać będą policjanci wraz z przedstawicielami szkół oraz zarządcami dróg

Lustracja dróg dokonywana będzie pod kątem sprawdzenia zasadności istniejącego oznakowania z uwzględnieniem natężenia ruchu, ukształtowania terenu, geometrii drogi, a także prawidłowości ustawienia i stanu technicznego znaków drogowych, urządzeń ostrzegawczo-zabezpieczających oraz ich widoczności. Kontrole wykonywać będą policjanci wraz z przedstawicielami szkół oraz zarządcami dróg. Zastrzeżenia komisji dotyczące wadliwego oznakowania oraz złego stanu dróg zostaną ujęte w protokole, na podstawie którego systematycznie usuwane będą wskazane nieprawidłowości.

Przy tej okazji, zachęcamy również mieszkańców do skorzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jedną z kategorii jest niewłaściwa infrastruktura drogowa, czy zła organizacja ruchu drogowego. Każdy ma możliwość dodania szczegółowego opisu zgłaszanego problemu. Policjanci odczytując z Mapy zgłoszenia sprawdzą je, zweryfikują, a w przypadku potwierdzenia, informacje przekażą do zarządów dróg. Dlatego też zapraszamy do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i włączenie się w działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa.

Razem możemy zadbać o to, aby dzieci i młodzież mogły bezpiecznie poruszać się po drodze przez kolejny rok szkolny

autor/źródło: KPP Gostynin / foto: ralf
Tematy:kontrola

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie