Informacje18 maja, 12:18,

Perły Samorządu "rozdane". Gostynin nie triumfuje

Perły Samorządu "rozdane". Gostynin nie triumfuje

W żadnej z kategorii wśród wyróżnionych zabrakło Miasta Gostynina

W ubiegłym tygodniu zostały ogłoszone wyniki rankingu Perły Samorządu 2021. Jest to już IX edycja plebiscytu organizowanego przez Dziennik Gazeta Prawna we współpracy z Miastem Gdynia. W żadnej z kategorii wśród wyróżnionych zabrakło Miasta Gostynina.



Oceniając samorządy brano pod uwagę pięć obszarów: gospodarka, edukacja, zdrowie i opieka, cyfryzacja, środowisko naturalnie, nawiązując także do sytuacji związanej z pandemią, finansami oraz społeczną odpowiedzialnością.

Podobnie jak w latach ubiegłych, wyłaniając najlepszego włodarza, czyli wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, oceniano to, czy dobrze reprezentował gminę na forum publicznym, skutecznie zabiegał o poparcie dla jej planów, efektywnie organizował pracę urzędu i był zaangażowany w inicjatywy lokalnej społeczności.

Wyniki Rankingu Perły Samorządu 2021

Gmina do 5 tys. mieszkańców

- Pierwsze miejsce zajęła Podkowa Leśna, drugie Płużnica, trzecie Czarny Bór
- Wyróżnienie: Gręboszów.

Gmina wiejska powyżej 5 tys. mieszkańców

- Pierwsze miejsce zajęła Iława, drugie Michałowice, a trzecie Wisznice
- Wyróżnienia: Reńska Wieś, Baranów, Kłodawa, Stare Babice, Stare Miasto, Zielonki, Bieliny.

Gmina miejsko-wiejska powyżej 5 tys. mieszkańców

- Pierwsza nagroda trafia do Aleksandrowa Łódzkiego, druga do Radzymina, trzecia do Kozienic
- Wyróżnienia: Margonin, Prusice, Grodzisk Mazowiecki, Polkowice, Myślenice, Bobowa, Wołomin

Gmina miejska do 100 tys. mieszkańców

- Ciechanów – miejsce pierwsze, Sanok – miejsce drugie, Suwałki – miejsce trzecie
- Wyróżnienia: Świnoujście, Ostrów Wielkopolski, Żory, Sopot Ostrowiec Świętokrzyski, Ełk, Świdnica.

Gmina miejska powyżej 100 tys. mieszkańców

- Pierwsza nagroda trafia do Gdyni, druga do Gdańska, trzecia do Poznania
- Wyróżnienia: Toruń, Bydgoszcz, Płock, Białystok, Lublin, Łódź, Kraków

Najlepszy włodarz - gminy do 5 tysięcy mieszkańców

- Nagrody otrzymali: pierwszą – Marcin Skonieczka (Płużnica), drugą – Olga Roszak-Pezała (Mielno), trzecią – Artur Tusiński (Podkowa Leśna)
- Wyróżnienia: Zdzisław Mierzejewski, Ojrzeń oraz Adam Górecki, Czarny Bór

Włodarz – gminy wiejskie powyżej 5 tysięcy mieszkańców

- Miejsce 1. Krzysztof Harmaciński (Iława), 2. Piotr Dragan (Wisznice), 3. Anna Mołodciak (Kłodawa)
- Wyróżnienia: Małgorzata Bednarek (Bobrowniki); Tomasz Hubert Kandziora (Reńska Wieś), Mateusz Alojzy Lichosyt (Lipnica Wielka), Bogumiła Lewandowska-Siwek (Baranów), Damian Sławski (Miedziana Góra), Sławomir Kopacz (Bieliny), Bogusław Król (Zielonki)

Najlepszy włodarz gminy miejsko – wiejskie powyżej 5 tys. mieszkańców

- Miejsce 1. Igor Bandrowicz (Prusice), 2. Jacek Zbigniew Lipiński (Aleksandrów Łódzki), 3. Krzysztof Chaciński (Radzymin)
- Wyróżnienia: Elżbieta Radwan (Wołomin), Grzegorz Benedykciński (Grodzisk Mazowiecki), Krzysztof Wolny (Międzychód), Łukasz Puźniecki (Polkowice), Paweł Lichtański (Iłowa), Grzegorz Kubik (Rawicz), Wacław Ligęza (Bobowa)

Najlepszy włodarz gminy miejskie do 100 tys. mieszkańców

- 1. Jarosław Górczyński (Ostrowiec Świętokrzyski), 2. Krzysztof Kosiński (Ciechanów), 3. Tomasz Andrukiewicz (Ełk).
- Wyróżnienia: Rafael Rokaszewicz (Głogów), Rafał Piech (Siemianowice Śląskie), Waldemar Socha (Żory), Jerzy Łużniak (Jelenia Góra), Beata Moskal-Słaniewska (Świdnica), Tomasz Matuszewski (Sanok), Janusz Stankowiak (Starogard Gdański).

Najlepszy włodarz gminy miejskie powyżej 100 tys. mieszkańców

- 1. Wojciech Szczurek (Gdynia) i ex aequo 1. Jacek Jaśkowiak (Poznań), 2. Aleksandra Dulkiewicz (Gdańsk), 3. Hanna Zdanowska (Łódź).
- Wyróżnienia: Marcin Krupa (Katowice), Andrzej Nowakowski (Płock), Rafał Bruski (Bydgoszcz), Roman Szełemej (Wałbrzych), Tadeusz Truskolaski (Białystok), Jacek Majchrowski (Kraków), Krzysztof Żuk (Lublin).

Liderzy Dobrych Praktyk

- Wyróżnienia dla Liderów Dobrych Praktyk to nagroda za oryginalne inicjatywy samorządów, które warto powielać.
- W kategorii Edukacja wyróżnienia otrzymują: Bydgoszcz, Ełk, Kobylnica, Marki.
- W kategorii Zdrowie i opieka: Bieliny, Gdynia, Kraków .
- W kategorii Środowisko: Aleksandrów Łódzki, Czarny Bór, Ełk, Rybnik
 

autor/źródło: Redakcja / Gazeta Prawna

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

ola, 19 maja
Wszystkie nagrodzone samorządy wywodzą się w prostej linii z Platformy Obywatelskiej lub PSL
Dodaj ogłoszenie