Informacje9 października 2025, 10:03,

„Na wnuczka", „na policjanta" – Gostynińska Policja uczy seniorów, jak się bronić


Udostępnij na Fb. To zainteresuje Twoich znajomych


We wtorek, 8 października 2025 roku, w placówce Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Gostyninie odbyło się spotkanie edukacyjno-profilaktyczne skierowane do seniorów. W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele ZUS, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyninie oraz dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie.



Spotkanie zorganizowano w ramach ogólnopolskiej akcji „Dzień Seniora”, prowadzonej przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych pod hasłem „Świadome decyzje – Bezpieczny senior”. Celem przedsięwzięcia było zachęcenie osób starszych do aktywnego i bezpiecznego życia, a także zapoznanie ich z zasadami unikania zagrożeń – zarówno w świecie rzeczywistym, jak i cyfrowym.

Gostyniński dzielnicowy omówił najczęstsze metody działania oszustów, przestrzegając przed tzw. metodą „na wnuczka”, „na policjanta” czy „na pracownika banku”. Przypomniał również o zasadach bezpieczeństwa w Internecie oraz o możliwości korzystania z aplikacji „Moja Komenda” i Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, które ułatwiają kontakt z Policją i zgłaszanie niepokojących sytuacji.

Przedstawiciele ZUS i PCPR zwrócili uwagę na świadome podejmowanie decyzji finansowych, unikanie nieuczciwych ofert oraz korzystanie z dostępnych form wsparcia społecznego. Seniorzy mogli także uzyskać indywidualne porady oraz materiały informacyjne dotyczące bezpiecznego funkcjonowania w codziennym życiu.

Wspólne działania instytucji to przykład skutecznej współpracy na rzecz lokalnej społeczności, której nadrzędnym celem jest poprawa bezpieczeństwa i jakości życia seniorów w powiecie gostynińskim.

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: KPP Gostynin
Tematy:senior

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie