800 odsłonInformacje19 września 2020, 07:43,

Minął tydzień: Klusek sportem stoi, teledysk, komunia i Torowe Mistrzostwa Polski

Minął tydzień: Klusek sportem stoi, teledysk, komunia i Torowe Mistrzostwa Polski

Co najbardziej zainteresowało czytelników naszego portalu w tygodniu od 12 do 18 września 2020 r.?

Przedstawiamy podsumowanie tygodnia na portalu Gostynin.Info. Co najbardziej zainteresowało czytelników naszego portalu w tygodniu od 12 do 18 września 2020 r.?



W minioną sobotę, 12 września na boiskach w Klusku odbyły się "Sąsiedzkie potyczki" - mecze w piłkę nożną i siatkówkę dla mieszkańców wsi. Artykuł na ten temat najbardziej zainteresował czytelników naszego portalu w mijającym tygodniu.

Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal, a po meczach dla wszystkich został przygotowany poczęstunek przez członkinie Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet Kluska.

Działanie zrealizowano w ramach "Aktywnych poniedziałków" dofinansowanych w ramach projektu Mazowsze Lokalnie realizowanego przez Stowarzyszenie Europa i My, Stowarzyszenie BORIS, Stowarzyszenie SOKiAL oraz Fundację Fundusz Współpracy ze środków programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz budżetu Województwa Mazowieckiego.

Mecz w piłkę nożną cieszył się dużym zainteresowaniem, również wśród dzieci.

"Bardzo cieszę się, że udało nam się zmobilizować tak dużą liczbę osób do wzięcia udziału w meczu. Gra była bardzo emocjonująca i zacięta. Ostatecznie mecz zakończył się remisem. Pomimo, że byłam częścią drużyny, która większość meczu prowadziła to jestem zdania, że remis jest sprawiedliwy i odzwierciedla to, co wydarzyło się na boisku. Dla niektórych to był pierwszy od dawna rozegrany mecz w piłkę nożną, więc zakwasy się pojawiły, ale obyło się na szczęście bez kontuzji. To już kolejny rok, gdy udaje nam się przeprowadzić tego typu rozgrywki. Jest to dobry sposób na spędzenie wspólnie wolnego czasu i integrację mieszkańców" - skomentowała prezes Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet Kluska Zuzanna Baranowska-Lemmen .

"W siatkówkę zaczęliśmy regularnie grać na naszym boisku w tym roku. U wszystkich grających można zauważyć ogromne postępy. W sobotę udało się rozegrać naprawdę ciekawe spotkanie z długimi wymianami. Nasza działalność sportowa jest czymś, co nas wyróżnia spośród innych organizacji kobiecych. Coroczne rozgrywki to już tradycja w naszej wsi. W przyszłym roku mamy nadzieję, że uda nam się zorganizować turnieje" - podsumowała sekretarz kluskowego Stowarzyszenia Anna Filińska.

Czerwony Książe - Andrzej Jaroszewicz wziął udział w nagraniu teledysku. Rajdowa Legenda Polskiego Motosportu, pierwszy PLAYBOY i celebryta epoki PRL, najbardziej kolorowa postać? lat 70-tych w Polsce przyjechał do Gostynina, aby wraz z zespołem „Róża i Burza” nagrać teledysk.

Jaroszewicz przystał na zaproszenie zespołu, by wystąpić? w najnowszym teledysku do utworu pt.„Na tamtym wietrze” . Powodem decyzji może być dość specyficzny temat z jakim przyszło mu się zmierzyć?. „Mamo, Tato proszę raz jeszcze, z Wami być tam na tamtym wietrze…..” -słuchamy w utworze. Melodyjna, energiczna ale i niezwykle nostalgiczna i melancholijna piosenka jest poświęcona Rodzicom. Autor wraca do tematu zagubionych nieodwracalnie dni i wspomnień po Ich stracie. Nostalgiczne przesłanie jest poprowadzone w sposób zgrabny ale i niezwykle dosłowny. Co więcej piosenka powstała właśnie na bazie tego co mógł autor piosenki o Andrzeju Jaroszewiczu przeczytać w Jego książce pt.”Czerwony Książe” Alicji Grzybowskiej (prywatnie żony Jaroszewicza).

Przypomnijmy że Andrzej Jaroszewicza przeżył jako dziecko śmierć Mamy gdy miał niespełna 6 lat a już jako dorosły mężczyzna musiał pożegnać ukochanego Ojca, byłego Premiera Polskiego Rządu, zamordowanego w niewyjaśnionych dotąd okolicznościach. Co więcej gorący temat morderstwa Jaroszewiczów z 1992 roku wrócił jak bumerang ostatnimi czasy, znalazły się nowe dowody, śledztwo nabrało niezwykłego tempa po tym jak przypadkowi sprawcy innego wykroczenia przyznali się do tej zbrodni.

Zespół Róża i Burza (to 5-ciu chłopaków i dziewczyna o tytułowym imieniu Róża, ich liczne utwory można znaleźć na serwisie YouTube). Zespół wraz z A.Jaroszewiczem rozpoczęli już zdjęcia na ulicach Płocka, Gostynina i okolic a sam A.Jaroszewicz z entuzjazmem opowiada na swoim profilu o tym wyzwaniu

„Jesteśmy w odległym rejonie woj.mazowieckiego w rejonie Gostynina i Płocka, na zaproszenie zespołu Róża i Burza, zapewne widzieliście już jedno z nagrań puszczone przeze mnie. Jest dla nas to nowe doświadczenie albowiem bierzemy udział w nakręceniu najnowszego teledysku tego zespołu. Czekajcie na teledysk i trzymajcie za nas kciuki, Pozdrawiamy kibiców, przyjaciół ale nie tylko wrogów też" – dodał ze znanym sobie poczuciem humoru.

W niedzielę, 13 września w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Gostyninie odbyła się uroczystość I Komunii Świętej. To trzeci temat, wraz z fotorelacją, który najbardziej zainteresował czytelników naszego portalu. W tym roku z powodu epidemii i ograniczeń z tym związanych komunie nie odbyły się jak zwyczajowo ma to miejsce w maju a we wrześniu.

Podczas nabożeństwa ksiądz proboszcz Andrzej Rutkowski przypomniał dzieciom, że pokarmem osób wiernych dla duszy jest Jezus.

"Przyjęliście dzisiaj Pana Jezusa, a więc prosiłbym abyście karmili się Panem Jezusem, karmili modlitwą, bo to jest najważniejsze" - mówił duchowny.

Z informacji sportowych, numerem jeden były Torowe Mistrzostwa Polski we wrotkarstwie szybkim z udziałem zawodników UKS „Zwoleń Team” w Dusznikach-Zdrój. Już pierwszego dnia nasi sportowcy wywalczyli 5 medali na dystansie 200 metrów.

Na ponad 300 zawodników startujących na danym dystansie wrotkarze Zwoleń Team zdobyli:

Złoty medal - Michał Pawłowski

Złoty medal - trener Łukasz Flejszer

Srebrny medal - Michalina Zalewska

Brązowy medal - Natalia Sarzała

Brązowy medal - Wiktor Sobiecki

W drugim dniu torowych mistrzostw Polski we wrotkarstwie szybkim, w sobotę, 12 września reprezentanci UKS Zwoleń-Team rywalizowali na dystansach 500m oraz w biegach na eliminacje w Dusznikach Zdrój.

Poranna sesja rozpoczęła się od kwalifikacji sprintu na 500 m, w którym udział brali juniorzy/juniorki C i kadetka z awansami do finałów.

W popołudniowej sesji rozegrane zostały także biegi na 3000 m (na eliminacje) oraz dla juniorek D2 biegi na 2000 m wieloboju.

Nadia MACHAŁA (juniorka D2):

2000 m – srebrny medal

Michał PAWŁOWSKI (junior C/młodzik):

500 m – brązowy medal

Wiktor SOBIECKI (junior C/młodzik):

3000 m na eliminacje – brązowy medal

Rafał GAWEŁ (masters):

3000 m – brązowy medal

Zawodnikom oraz trenerowi Łukaszowi Flejszerowi gratulujemy sukcesu w najważniejszej imprezie wrotkarskiej w Polsce.

autor/źródło: Piotr Mrówka

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie