Mieszkańcy komentują "Spacer przeciwko piekłu kobiet"
W związku z próbami podzielenia społeczności gostynińskiej, wzbudzenia niechęci czy wrogości wobec uczestników gostynińskiego„Spaceru Przeciwko Przemocy” przytaczamy komentarze które pojawiły się na portalach informacyjnych czy w mediach społecznościowych. Świadczą on przede wszystkim o tym, że uczestnikami byli świadomi ludzie, w różnym wieku, o tym, że spacer miał formę pokojową, bez jakichkolwiek aktów przemocy, czy wandalizmu.
„Prośba do władz Gostynina, do Burmistrza, do Księdza Proboszcza
Jeżeli władze Gostynina, Burmistrz, Ksiądz Proboszcz mają choć trochę rozsądku powinni dziękować Pani Agnieszce Bartosiak organizatorce poniedziałkowego protestu w Gostyninie. Powinni o Nią dbać, powinni na Nią dmuchać i chuchać. To dzięki Pani Agnieszce Bartosiak protest w Gostyninie miał taką wspaniałą formę, bez wulgaryzmów, bez dzielenia społeczności miasta, bez agresji, bez wykluczania kogokolwiek. Pani Agnieszka ma tę wyjątkowo charyzmę, że posłuchali jej i wzięli z niej przykład wszyscy uczestnicy protestu. Włodarze miasta dbajcie i nagradzajcie organizatorkę protestu bo bez Niej bunt młodych ludzi wyglądałby zupełnie inaczej. To z Waszym interesie jest, aby kolejny protest odbywał się pod nadzorem i opieką Pani Agnieszki Bartosiak.”
***
„Cieszę się ze obyło się bez wulgaryzmów. Wszystko z klasa. Szok jak obstawiony był kościół! „
***
„Co dziś mnie miło zaskoczyło. Brawa od Pana policjanta dla NAS kochani. Super miło było na to patrzeć Może żona, mama czy siostra tutaj jest i go pozdrowi”
***
„Brawo. Mamy mądrą młodzież. Gratuluję odwagi. Zrobiliście wielki krok by zacząć żyć w wolnym kraju i decydować o własnym życiu. Szczerze was popieram.”
***
„Liderka spaceru na samym początku poprosiła o dobre zachowanie bo to nie o to chodzi w tym smutnym spacerze żadnych haseł w stronę kościoła nie było, ani agresywnych zachowań.”
***
„Ja podziwiam Agnieszka Bartosiak za to ile dobrego robi dla naszego miasta. Zgadzam się w 100% - łączmy się kochani, nie dzielmy!”
***
„Protesty są słuszne i ludzie prowadząc je z kulturą pokazują swoją wyższość nad osobami rządzącymi. Odbył się piękny protest z kulturą i dużym odzewem.
Natomiast takie zachowanie psuję to co robią osoby walczące o wolność. Zamiast pomóc to niszczą ich pracę...„
***
„WIDZIAŁAM TEN MARSZ Z PRZEWAGĄ MŁODYCH KOBIET (…) I PODZIWIAM KULTURĘ ORAZ WIDOCZNE ZAŻENOWANIE TYCH PAŃ, KTÓRE SĄ ZMUSZONE W 21 WIEKU WALCZYĆ O PODSTAWOWE PRAWO DO WOLNOŚCI; BEZ MOŻLIWOŚCI WYBORU CZŁOWIEK JEST NIEWOLNIKIEM ..”
***
„... wczorajszy przemarsz ma i miał zupełnie inne przesłanie takie postawy obywatelskie są godne podziwu i poparcia. (...) Nikt z protestujących/myślących nie zachęca do agresji i przemocy. Nikt z tych osób się pod tym nie podpisuje. Ja na pewno NIE. Nie jesteśmy za MORDERSTWEM I PRZEMOCĄ JEDYNIE ZA MOŻLIWOŚCIĄ DOKONANIA WYBORU.”
Podobało Ci się? Udostępnij!



