1300 odsłonInformacje30 listopada 2021, 18:01,

Gmina Szczawin Kościelny otrzymała dofinansowanie na "Centrum opiekuńczo-mieszkalne"


Gmina Szczawin Kościelny otrzyma dofinansowanie w wysokości ponad 2,6 mln zł


Wczoraj (29 listopada br.) w Urzędzie Wojewódzkim, Wójt Gminy Szczawin Kościeklnt Barbara Stępniak podpisała umowę z Wojewodą Mazowieckim Konstantym Radziwiłłem na realizację zadania pn. „Centra opiekuńczo-mieszkalne”.



Gmina Szczawin Kościelny otrzyma dofinansowanie w wysokości 2 632 814,15 zł na utworzenie Centrum opiekuńczo-mieszkalnego na terenie stanowiącym własność Gminy Szczawin Kościelny, w miejscowości Gorzewo Kolonia. Inwestycja przewiduje rozbudowę, nadbudowę i przebudowę wraz ze zmianą sposobu użytkowania budynku byłej szkoły. Obiekt zostanie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami poprzez m.in. instalację windy. Teren wokół Centrum zostanie zagospodarowany w sposób zapewniający mieszkańcom nie tylko bezpieczeństwo ale również wypoczynek na świeżym powietrzu.

Powyższa placówka będzie dostosowana do potrzeb 15 uczestników, w tym:
– 13 osób, które będą korzystały ze wsparcia w formie pobytu dziennego, w wymiarze 8 godzin dziennie w dni robocze;
– 2 osoby, które otrzymają wsparcie w formie całodobowego zamieszkiwania przez 7 dni w  tygodniu. Pokoje pobytu całodobowego będą jednoosobowe z aneksem kuchennym i łazienką.

"Miło mi poinformować Państwa, że w roku 2021 jesteśmy jedną z sześciu gmin w woj. mazowieckim, które  uzyskały pozytywną ocenę formalną i merytoryczną przygotowanego wniosku i przystąpiły do realizacji projektu" - informuje Barbara Stępniak Wójt Gminy Szczawin Kościelny.

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: Gov.pl / UG Szczawin Kościelny

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie