3300 odsłonInformacje4 września 2023, 16:28,

GCE utworzyło Oddział Przygotowania Wojskowego


Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 w GCE

Dokładnie w samo południe blisko stu pierwszoklasistów klas Technikum i Branżowej Szkoły I Stopnia w nowym roku szkolny 2023/2024 powitał dyrektor placówki Wojciech Kiełbasa.Tegoroczna inauguracja była niezwykle ważna dla GCE, ponieważ od tego roku prowadzony jest Oddział Przygotowania Wojskowego.

Szkolenie wojskowe stanowi rozszerzenie podstawowego kierunku kształcenia w technikum, podczas którego uczeń przede wszystkim zdobywa konkretny zawód oraz zostaje przygotowany do matury i podjęcia studiów wyższych, a dodatkowo przyswaja wiedzę i umiejętności z zakresu podstawowego szkolenia wojskowego

“Drodzy Pierwszoklasiści, rozpoczynacie nowy etap w swoim życiu - coraz bliżej dorosłości i poważnych decyzji. Witam Was serdecznie w naszej szkole i życzę Wam, aby była to fascynująca przygoda, abyście szybko poczuli się tutaj bezpiecznie, a starsi koledzy otoczyli Was przyjaźnią i opieką. To dzień wyjątkowy dla nas wszystkich, ponieważ po raz pierwszy przyjmujemy w progi naszej szkoły przyszłych żołnierzy, jestem dumny, że w Gostynińskim Centrum Edukacyjnym powstał Oddział Przygotowania Wojskowego” - mówił podczas uroczystości Wojciech Kiełbasa dyrektor Gostynińskiego Centrum Edukacyjnego.

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: ralf

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie