Informacje29 marca, 13:35,

Czy warto dzielić Mazowsze? Debata online

Czy warto dzielić Mazowsze? Debata online

Czy stworzenie woj. warszawskiego i nowego, ze stolicą w Radomiu, ma sens? Jakie będą konsekwencje?

We wtorek (30 marca br.) o godzinie 11:00 odbędzie się debata samorządowa "Czy warto dzielić Mazowsze?".W dyskusji udział wezmą politycy samorządowe oraz dziennikarze. Z naszego regionu gośćmi będą prezydent Płocka Andrzej Nowakowski oraz marszałek woj. mazowieckiego Adam Struzik

 

#NaŻywo Jutro wezmę udział w samorządowej debacie Studio Supermiasta na żywo. Czy warto dzielić Mazowsze? Zapraszam do...

Opublikowany przez Adam Struzik Niedziela, 28 marca 2021

Udział w dyskusji potwierdzili również: zastępczyni prezydenta Warszawy Renata Kaznowska, prezydent Radomia Radosław Witkowski. Zapraszamy we wtorek, 30 marca, o godz. 11.

„Studio Supermiasta” poprowadzi Mikołaj Chrzan, zastępca redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej”. Spotkanie podzieliliśmy na dwie części. W pierwszej porozmawiamy z samorządowcami z Mazowsza m.in. o pandemii koronawirusa (radzimy sobie z nią – czy wręcz odwrotnie?), o zapowiadanej centralizacji szpitali (jakie mogą być skutki realizacji tego planu?). 

Zastanowimy się, w jaki sposób samorządy mogą wpłynąć na ograniczenie zmian klimatycznych i jak mogą walczyć z wykluczeniem transportowym. Sporo emocji wzbudzi na pewno temat podziału Mazowsza: czy stworzenie woj. warszawskiego i nowego, ze stolicą w Radomiu, ma sens? Jakie będą konsekwencje? Jakie są zagrożenia?

W drugiej części – komentarze redaktorów: Arkadiusza Adamkowskiego, naczelnego Wyborczej Płock, Małgorzaty Bujary, naczelnej Wyborczej Warszawa i Katarzyny Ludwińskiej, naczelnej Wyborczej Radom.

Transmisja debaty na Wyborczej.pl i na Facebook.com/Wyborcza

autor/źródło: Redakcja / Gazeta.pl

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

For you, 30 marca
Warto, pytanie tylko czy PiS dotrzyma słowa?
tomek, 29 marca
tak chociazby dla tychdozywotnich politykow
XYZ, 29 marca
Ma i nie ma zarazem. Tutaj nie chodzi o ekonomię, tutaj chodzi o władzę. Nie można wierzyć politykom, w szczególności tym, którzy mają najszczersze, narodowe chęci.
Dodaj ogłoszenie