Informacje3 sierpnia 2021, 14:00,

Budżet Obywatelski Mazowsza 2021. Gostynin ma szansę na poprawę bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych

Budżet Obywatelski Mazowsza 2021. Gostynin ma szansę na poprawę bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych

Będzie potrzebna pełna mobilizacja w głosowaniu. Głosowanie na projekty potrwa od 20 września do 10 października 2021 roku


Dobiegła końca weryfikacja wniosków do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza 2021. Wśród zakwalifikowanych do głosowania wniosków znalazł się projekt "Bezpieczne przejścia dla pieszych na drogach wojewódzkich w Gostyninie".złożony przez Agnieszkę Korajczyk-Szyperską i Romana Augustyniaka.



Głosowanie na projekty potrwa od 20 września do 10 października 2021 roku. Wyniki głosowania zostaną ogłoszone do 15 października 2021 roku.

"Super wiadomość! Wniosek, który wspólnie z Agnieszka Korajczyk-Szyperska napisałem i zgłosiłem przeszedł ocenę merytoryczną i został zakwalifikowany do głosowania w Budżecie Obywatelskim Mazowsza.
Wniosek dotyczy poprawy bezpieczeństwa dla pieszych na 21 przejściach dla pieszych zlokalizowanych na drogach wojewódzkich w Gostyninie 
Bardzo zachęcam do głosowania, które będzie trwało w okresie od 20 września do 10 października 2021 roku"
- informuje Roman Augustyniak.

Szacowane koszty projektu "Bezpieczne przejścia dla pieszych na drogach wojewódzkich w Gostyninie" opiewają na kwotę 661 815 zł.

Projekt polega na wykonaniu doświetlonych przejść dla pieszych zlokalizowanych na drogach wojewódzkich na terenie miasta Gostynin.

Realizacja zadania polegać będzie na zainstalowaniu latarni ulicznych, które doświetlą przejścia oraz lamp ostrzegawczych zamontowanych wraz ze znakiem D-6.

Proponowane miejsca realizacji projektu:

1. DW 573 (II odcinek)
- ul. 18 Stycznia – 7 przejść
- ul. Legionów Polskich – 2 przejścia

2. DW 573 (I odcinek)
- ul. Bierzewicka – 5 przejść

3. DW 265
- al. Mikołajczyka – 2 przejścia
- ul. Zamkowa - 1 przejście
- ul.Kowalska – 1 przejście

4. DW 581
- ul. Szkolna – 2 przejścia
- ul. Krośniewicka 1 przejście

autor/źródło: Redakcja gostynin.info

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie