Popularny: 1600 odsłonInformacje20 maja, 16:49,

Będzie bezpieczniej. Przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu Wojska Polskiego i Dmowskiego zostaną zmodernizowane


XXXVIII Sesja Rady Powiatu Gostynińskiego

W trakcie czwartkowego (19 maja br.) posiedzenia Sesji Rady Powiatu Gostynińskiego radni podjęli uchwałę w sprawie zmiany WPF Powiatu Gostynińskiego na lata 2022-2027. Dzięki wprowadzonym zmianą zostaną zmodernizowane 4 przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Dmowskiego w Gostyninie."To zadanie kończy ostatnie przejście, które będzie zrealizowane w tym roku" - tłumaczyła Elżbieta Kijek Skarbnik Powiatu.

Przypomnijmy, że Powiat Gostyniński w ramach ubiegłorocznego naboru złożył 5 wniosków  (maksymalna ilość, po jednym na każdą gminę) o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju modernizacji przejść dla pieszych. 

Wszystkie zostały ocenione pozytywnie, tym samym na rekomendowanej liście do dofinansowania znalazły się 4 przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Dmowskiego w Gostyninie, 2 przejścia dla pieszych w Luszynie, 1 przejście dla pieszych przy ul. Kutnowskiej w Szczawinie Kościelnym, 1 przejście dla pieszych przy ul. Wincentego Witosa w Sannikach oraz 1 przejście dla pieszych w Legardzie.

Ponadto radni wysłuchali Informacji o realizacji programu współpracy Powiatu Gostynińskiego z organizacjami pozarządowymi w roku 2021 oraz Informacji Kierownika Zarządu Dróg Powiatowych w Gostyninie o realizacji zadań regulaminowych za ubiegły rok;

W trakcie posiedzenia Rada Powiatu przyjęła uchwały:

- w sprawie zwiększenia wysokości środków finansowych na utrzymanie dziecka w placówce opiekuńczo – wychowawczej typu rodzinnego prowadzonej na zlecenie Powiatu Gostynińskiego;

- zmieniającą Uchwałę Budżetową Powiatu Gostynińskiego na rok 2022.

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: ralf

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

niestety., 20 maja
Jak jest każdy widzi,a dieta sobie leci i oto chodzi.
Dodaj ogłoszenie